Po tygodniach pracy, nocnych telekonferencjach trwających do 4:00 rano i niezliczonej ilości iteracji, redakcja Strefy PMI z dumą prezentuje autorską stronę Waszego ulubionego kwartalnika. Jest to produkt naszej pasji i ciągłego dążenia do ułatwiania Wam odbioru naszego pisma, poprawy kontaktu między redakcją a Czytelnikami oraz docierania do coraz większego grona odbiorców.
Strona jest jednym z pierwszych elementów wchodzących w skład wizji działania i rozwoju Strefy PMI, opracowanej przez naszą redakcję na przełomie 2014 i 2015 roku. Sukcesywnie będziemy udoskonalać i rozwijać funkcjonalności dostępne na stronie, przyjmując Wasze uwagi i zalecenia.

Pierwotnym założeniem, stojącym przy projektowaniu strony, było stworzenie platformy kompatybilnej z urządzaniami mobilnymi. Stosując podejście Responsive Web Design (RWD) stworzyliśmy portal skalowalny zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i dla tabletów i innych urządzeń mobilnych. Dzięki takiej architekturze będziecie mogli korzystać z naszej strony podczas konferencji, wyjazdów czy w domowym zaciszu, leżąc z tabletem na miękkiej kanapie 🙂

Od początku projektowania strony stosowaliśmy podejście User Centered Design (UCD), gdzie przyjmując pozycję użytkownika końcowego skupiamy się na aspektach ludzkich oraz użyteczności strony. Między innymi wynikiem stosowania tego podejścia jest poradnik dla nowych osób odwiedzających stronę. Dzięki niemu szybko poznacie kluczowe elementy znajdujące się na stronie.

Oprócz wygody samej strony, zadbaliśmy również o wydajność strony. Stosując architekturę rozproszonych serwerów Content Delivery Network (CDN) sama strona jak i media na niej dostępne są rozproszone geograficznie na setkach serwerów na świecie. Efektem jest znaczne zwiększenie prędkości pobierania elementów graficznych strony z najbliżej zlokalizowanego serwera dla konkretnego użytkownika.

Dziękujemy wszystkim aktywnym obserwatorom naszych prac, którzy podesłali nam cenne uwagi – zarówno te pozytywne jak i negatywne. Dziękujemy również zaprzyjaźnionym konsultantom użyteczności oraz UX za inne cenne krytyczne uwagi. Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy zgodzili się udostępnić swoje zdjęcia na stronie wraz z ich opinią nt. naszego kwartalnika – Wasz głos i uznanie jest dla nas motywacją do dalszego działania i doskonalenia się! A wszystkich innych, którzy chcieliby się również podzielić swoją opinią – zapraszamy do kontaktu. Strona powstała dzięki Wam wszystkim – Czytelnikom i Przyjaciołom Strefy PMI. Dziękujemy! 🙂

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zapisz się na nasz Newsletter! :)

Zapisz się na nasz Newsletter! :)

Będziesz z nami na bieżąco. Nie lubimy spamu i nie zasypiemy Cię mailami :)

Mail dodany do newslettera! :)

Share This