Jesień już na dobre rozgościła się za naszymi oknami, zbliża się okres świąteczny, koniec roku, początek nowego. To często okres podsumowań, próby zrozumienia i oceny zmian jakie zaszły w naszym życiu oraz w otoczeniu, które podlega ciągłym przemianom.  

W tym czasie Redakcja poleca sięgnąć po 35 wydanie Strefy PMI, w którym znajdziecie nie tylko refleksje na temat współczesnego świata i możliwe prognozy na przyszłość, ale także porady jak w tym wszystkim zachować równowagę. W bieżącym numerze:

  • Natalia Hatalska, jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce wg Wysokich Obcasów, opowiada Kornelii Trzęsowskiej jak się odnaleźć w ciągle zmieniającej się rzeczywistości zarówno świata fizycznego, jak i cyfrowego.
  • Małgorzata Kusyk przedstawia koncepcję przestrzeni niezależnego myślenia, czyli środowiska wzmacniającego motywację i zaangażowanie pracowników.
  • Ewa Koprowska podpowiada jak w środowisku zwinnym dawać i otrzymywać feedback tak, aby był efektywny.
  • Jakub Kępiński w swoim artykule radzi jak ułatwić komunikację świata technicznego i nietechnicznego.
  • Monika Zofia Potiopa opisuje jak zainicjować Gildię w organizacji tak, aby przynosiła korzyści i nie cofała firmy do średniowiecza.
  • Krzysztof Ogonowski i druga część jego artykułu, w której doradza jak sprawić, aby menedżer średniego szczebla był sojusznikiem, nie opornikiem w procesie zmiany.
  • Jarosław Ściślak pokazuje najlepszą strategię radzenia sobie z wyzwaniami stojącymi przed kierownikami pracującymi w środowisku zwinnym.
  • Ada Grzenkowicz w kolejnej już odsłonie skrzynki z narzędziami Project Managera daje wskazówki jak przeobrazić się w lidera swojego zespołu i rozwinąć zdolności przywódcze. 

W najnowszym wydaniu nie mogło zabraknąć informacji o tym, co wydarzy się podczas 16. edycji Międzynarodowego Kongresu PMI Poland Chapter, która rozpoczyna się już 22 listopada. 

Tradycyjnie zachęcamy do poczytania recenzji książek, felietonów Jerzego Stawickiego i Kingi Matysiak oraz spróbowania swoich sił w naszej krzyżówce.

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi treściami Strefy PMI!

Złotym Sponsorem Strefy PMI jest SoftServe.