Lato prawie dobiega końca, jesień zbliża się wielkimi krokami i puka do naszych drzwi. O tej porze roku świat zaczyna przybierać wiele pięknych jesiennych barw, czarując nas wszystkich widokiem kolorowych liści na drzewach. Jednakże, piękno jesieni szybko przemija, kolory znikają pozostawiając nagie gałęzie. Wtedy nadchodzą szare i chłodne dni, które potrafią wpędzić wszystkich w melancholijny nastrój.

Dlatego też, zanim dopadnie Was prawdziwa jesienna chandra, chcemy Wam powiedzieć: dbajcie o swoje szczęście i odważcie się je projektować. A jeśli szukacie inspiracji jak to robić, przynajmniej w obrębie Waszej kariery, sięgnijcie po najnowsze 34. wydanie Strefy PMI. A w nim między innymi:

  • Marisa Silva, w branży zwana jako „the Lucky PM”, prawdziwa ekspertka w temacie szczęścia w świecie zarządzania projektami w wywiadzie pełnym pasji i pozytywnej energii.
  • Michał Wieteska zdradza na jakim etapie rozwoju i zastępowalności przez maszynę i sztuczną inteligencję obecnie się znajdujemy
  • Jakub Drzazga w swoim artykule opowiada w jakich sytuacjach należy wystrzegać się stosowania Scruma oraz jaką strategię powinno się przyjąć, jeżeli się na niego decydujemy
  • Szymon Pawłowski przybliża nam najnowszą edycję PMBOK® Guide, gdzie opisuje rewolucyjne zmiany, jakie zostały w niej wprowadzone wraz z ich przyczynami i zastanawia się nad wpływem tych zmian na profesję zarządzania projektami
  • Maciej Bodych przedstawia wyzwania z jakimi mierzą się w swojej pracy project managerowie
  • Agnieszka Adamusińska opowiada o najczęstszych błędach popełnianych w zarządzaniu zespołem
  • Krzysztof Ogonowski przybliża rolę menedżerów średniego szczebla z punktu widzenia wdrażania zmian w organizacjach


Ponadto zachęcamy do przeczytania kultowych i uwielbianych przez wszystkich felietonów Kingi Matysiak oraz Jerzego Stawickiego. Polecamy także zajrzeć do Strefy na Luzie, gdzie możecie spróbować swoich sił w wykreślance; dowiedzieć się, jak odpocząć od pracy, uspokoić umysł i ciało oraz nabrać dystansu do problemów w życiu zawodowym, czytając artykuł Joanny Lampart i Elżbiety Świtalskiej.

Na zakończenie jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników zarządzania projektami do przeczytania tej szalenie interesującej lektury!

Złotym Sponsorem Strefy PMI jest SoftServe.