Szymon Pawłowski

Redaktor naczelny

Kierownik projektów, konsultant i trener zarządzania projektami z kilkuletnim doświadczeniem. Pasjonat PMO, portfeli i organizacyjnych aspektów zarządzania projektami. W redakcji Strefy PMI odpowiedzialny za kreowanie i wdrażanie (pozornie) niewykonalnych pomysłów. Wciąż chce więcej i lepiej. Wymagający perfekcjonista, swoją drobiazgowością doprowadza resztę zespołu do szewskiej pasji. Prace nad kolejnymi numerami dopina na przysłowiowy ostatni guzik.

Monika Potiopa

Zastępca Redaktora Naczelnego, Strefa Praktyki

Informatyk w spódnicy podążająca ścieżką Software Project Managera. Dumna z każdego prowadzonego projektu! Po godzinach Team Leader zespołu ds. marketingu oraz Redaktor strefy recenzji Strefy PMI. W wolnym czasie mol książkowy, z pasją głosząca w sieci agilowy gospel. Wyleczona z długoletniego perfekcjonizmu zwolenniczka racjonalnych zmian oraz adoptowania się do otaczających warunków.

Andrzej Kacperski

Strefa PMI PC

Certyfikowany Scrum Master i AgilePM Practitioner. Doświadczony w koordynowaniu portfolio projektów IT oraz nadzorze nad międzynarodowymi projektami w branży górniczej. Absolwent Zarządzania Projektami i Finansów i Rachunkowości na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym oraz krakowskiego AGH. Zafascynowany Lean oraz Six Sigmą (Green belt). Dobry analityk, chętnie angażuje się w dodatkowe inicjatywy, w których wykazuje się kreatywnością przy jednoczesnym zorientowaniu na wynik. W Strefie PMI od 2017 r., prezentuje ciekawe projekty realizowane przez środowiska studenckie i nie tylko.

Ada Grzenkowicz

Strefa Praktyki

Dyrektor ds. Edukacji i Rozwoju w PMI PC Gdańsk Branch, Program Manager PMI Camps. Zawodowo Scrum Master i Agile Coach w Nordei. Nieustannie rozwija swoje kompetencje, entuzjastka zwinnego podejścia do zarządzania projektami. Trener i mentor w zakresie zarządzania projektami oraz komunikacji. Z wykształcenia filolog rosyjski i fotograf. W wolnym czasie uwielbia gotować, grać w squasha i czytać książki.

Anna Gambal

Redaktor

Duża dawka energii na szpilkach w małym opakowaniu. Zarządzanie projektami jest dla niej pasją, pracą, sztuką, ale też nauką. Jest certyfikowanym kierownikiem projektów (PMP®, AgilePM®, GeenBelt), a zdobytej wiedzy nie waha się stosować w praktyce. W redakcji odpowiada za ustanowienie procesów usprawniających wydanie numeru. Jest także autorką tekstów i wywiadów. Amatorka fotografii (lubi macro, pejzaże i panoramy), a kiedy może, wyrusza odkrywać nowe zakątki świata. Audiobooków słucha z takim samym skupieniem, jak swoich zespołów projektowych. Poszukuje perfekcji w otaczającym ją świecie.

Kamila Czerniak

IT, Patronaty Medialne, Strefa Wydarzeń

IT Project Manager i Scrum Master w firmie Sente, gdzie prowadzi projekty wdrożeniowe systemów ERP. Absolwentka Zarządzania i Informatyki na Politechnice Wrocławskiej oraz Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej. Project Management to pasja i ścieżka kariery, którą stale rozwija poprzez certyfikacje, warsztaty, konferencje. Stale poszerza wiedzę w zakresie Agile, Lean, Leadership. Z PMI związana od 2013 roku. Interesuję się marketingiem internetowym, grafiką komputerową, nowinkami technologicznymi. Uwielbia podróżowanie po greckich wyspach.

Mateusz Szymborski

Social Media i Marketing; Strefa studenta

Zakręcony na punkcie zarządzania projektami. Absolwent Global Production Engineering and Management na Politechnice Warszawskiej. Podąża ścieżką naukową, by uzyskać w przyszłości tytuł doktora. Dużo wymaga od siebie, jak i od innych. Uwielbia kontakt i pracę z ludźmi, to ona dodaje mu skrzydeł. W wolnym czasie pływa, udaje się na długie wędrówki i z chęcią odkrywa nowe miejsca podróżując. W Strefie PMI zajmuje się marketingiem oraz przedstawia nieszablonowe projekty ze środowiska studenckiego.

Rafał Kot

Social Media i Marketing

Nie lubi się nudzić, a przynajmniej nie jest za tym, żeby nuda doskwierała za często. Z tego też powodu pomagał przy organizacji niecodziennych projektów, bo dotyczących sportowych imprez masowych. W wolnych chwilach lubi poszerzać swoje horyzonty, a przy sprzyjających wiatrach - żegluje. Wierzy, że „ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” jest jak najbardziej prawdziwym stwierdzeniem, dlatego dąży do bycia obywatelem świata poprzez naukę języków obcych.
W Strefie PMI zajmuje się przede wszystkim Social Media Marketingiem.

Malwina Szopa

Redaktor, Strefa Recenzji

Robi to, co jest jej pasją. Jest IT Project Managerem i Scrum Masterem zespołu Ops w firmie Synerise.
Realizuje projekty dla dużych klientów enterprise. Dodatkowo, stara się ogarniać bieżące zagadnienia
kreatywnego chaosu panującego na jej podwórku. Z zarządzaniem projektami jest związana 24
godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Po godzinach uwielbia spędzać czas z dzieciakami,
jazdę na rowerze i dobry film.

Leszek Łukaszewski

Redaktor

Na co dzień szlifuje umiejętności w zarządzaniu projektami. Pracuje w firmie specjalizującej się
w projektowaniu, integracji i utrzymaniu kompleksowych rozwiązań end-to-end. Prowadzi projekty
dla operatorów telekomunikacyjnych oraz data center, sektora enterprise, a także branży mediów
w Polsce. Z zarządzaniem projektami związany jest zawodowo jako Project Manager. W celu
połączenia praktyki i teorii ukończył studia MBA Project Management. Hobbystycznie prowadzi bloga
www.agile-lives.com. Po godzinach spędza czas aktywnie. Męczy go siedzenie w jednym miejscu.

Marcin Liskowski

Redaktor

Na co dzień kierownik działu sprzedaży budujący razem ze swoim zespołem rozwiązania w
automatyzacji procesu transportu z wykorzystaniem robotów mobilnych AGV. Pasjonat nowych
technologii, rozwoju osobistego oraz zarządzania innowacjami. Oddycha projektami, uważa je za
nałóg – wierzy, że jak raz spróbujesz, to już nie możesz przestać. Po godzinach szczęśliwy mąż
cudownej Żony i szalony Tatuś zwariowanych dzieci. Wycisza się biegając po lesie. Wierny fanatyk
muzyki EDM.

Dominika Kantorowicz

Redaktor, Strefa Wywiadu

Zawodowo komunikolog w branży nieruchomości komercyjnych. Realizuje działania z zakresu
marketingu korporacyjnego, PR i koordynuje działania komunikacyjne projektów spółki. Pasjonatka
szeroko pojętej komunikacji, budowania wizerunku i employer brandingu. Z zarządzaniem
projektami związana jest z wykształcenia. W życiu zawodowym przemyca co może. Po godzinach
miłośniczka kultury francuskiej, dobrej kawy, a w sezonie zimowym – mors.

Ewa Serwa

Redaktor

Kreatywna głowa pełna pomysłów, dostrzega potencjał w ludziach i w sytuacjach. Inicjatorka projektów, aktywistka, liderka, mentor, wolontariusz. Z projektami związana od ponad 10 lat. Zawodowo Project Portfolio Manager. Członek Zarządu ds. Rozwoju Regionalnego w PMI PC. Zdobywa doświadczenie w projektach złożonych, międzynarodowych oraz wielodziedzinowych. Z pasją i zaangażowaniem łączy swoje umiejętności z celami biznesowymi. Redaktorka Strefy PMI, autorka tekstów. Twórczyni inicjatyw Women in Project Management oraz PMI Connect. Certyfikowana Project Manager, Executing UX. Prywatnie żona Michała.

Edyta Samborska

Redaktor

Agile Champion, certyfikowany Project Manager, Scrum Master, Green Belt, ITIL v3 oraz Agile PM z 7 doświadczeniem w środowisku korporacyjnym. Entuzjastka agile, scrum, six sigma, gamifikacji oraz usprawnień procesów biznesowych. Pełna energii oraz zapału, na codzień realizuje się na stanowisku Project Managera, Mentora oraz Trenera. Zaangażowana w kreowanie nowych rozwiązań, wprowadzanie usprawnień oraz dostarczanie wartości podczas pracy projektowej. W wolnym czasie spełnia się jako Project Manager w PMI PC Wrocław Branch oraz jako Copywriter dla Women in Business oraz KarieraNaObcasach.com.