Project Management Institute Poland Chapter Gdańsk Branch to otwarta społeczność, nastawiona na rozwój oraz współpracę, dzieląca się wiedzą i doświadczeniem z otoczeniem.

PMI PC Oddział Gdańsk działa na Pomorzu od 2008 roku. Jednak jako lokalna społeczność praktyków zarządzania projektami w Trójmieście zrzeszała się już od 2004 roku. Jesteśmy aktywną grupą 46 wolontariuszy, która realizuje projekty oraz organizuje wydarzenia służące rozwojowi i szerzeniu dobrych praktyk zarządzania projektami. Gdański zespół wolontariuszy jest bardzo różnorodny! I to jest najlepsze! Dzięki temu możemy się wymieniać różnymi doświadczeniami i przemyśleniami przy planowaniu i realizacji poszczególnych projektów!

Fot. PMI PC Oddział Gdańsk

.

Nasza społeczność jest otwarta na potrzeby drugiego człowieka, czego wynikiem jest zainicjowany w PMI projekt CSR – English Camp, który realizujemy nieprzerwanie od 2004 roku, dwa razy do roku, w trakcie ferii zimowych oraz wakacji. W Campach wzięło udział już prawie 800 dzieci w wieku 9-14 lat, pochodzących z terenu województwa pomorskiego. Cieszymy się, że nasza inicjatywa zainspirowała inne oddziały PMI. Pod okiem gdańskiego PMI, grupa około 40 wolontariuszy z trójmiejskich firm, szkół i uczelni pracuje nad przygotowaniem profesjonalnego, interesującego i edukacyjnego wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych i środowisk o niskim statucie materialnym. Głównym celem obozu jest nauka języka angielskiego. Dzieciaki mają okazję uczyć się z profesjonalnymi nauczycielami. Biorą udział w licznych zajęciach powiązanych z muzyką, malarstwem, sportem, jak i innych tematycznych warsztatach. Nasi podopieczni poznają również podstawy zarządzania projektami. Każda edycja English Camp ma swój motyw przewodni, w ramach którego dzieci realizują swój własny projekt związany przykładowo z modą, tańcem, sportem, zdrowiem czy ochroną środowiska. Nawet pandemia nie przerwała naszej społecznej tradycji i mimo przeciwności losu zrealizowaliśmy alternatywne zajęcia online, a przy wsparciu opiekunów placówek odbyły się warsztaty tematyczne.

Jesteśmy nastawieni na rozwój i współpracę, dlatego od 5 lat z sukcesem organizujemy mecze charytatywne, z których całkowity dochód przeznaczamy na organizację English Campów. Mecze są owocem relacji i zaufania, jakim obdarzają nas firmy biorące udział w inicjatywie. Tegoroczna edycja odbyła się przy udziale firm Bayer, NTSystem, thyssenkrupp i Staples, których przedstawiciele w sportowej rywalizacji zmierzyli się ze sobą na boisku.

Naszym flagowym projektem od 2012 roku jest międzynarodowa dwudniowa konferencja New Trends in Project Management, podczas której zapraszamy uczestników na prezentacje i warsztaty związane z nowymi trendami w zarządzaniu projektami. Gorąco zapraszamy na najbliższą IX edycję już 19-20 kwietnia 2021 r. To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarze pasjonatów zarządzania projektami i ma bardzo wielu wiernych uczestników. To bardzo budujące, widzieć się z nimi co roku, wymieniając spostrzeżenia i dzieląc się swoimi doświadczeniami zawodowymi, i nie tylko.

Nasze plany na przyszłość to efektywnie adaptować się do zmieniających warunków otoczenia. Stąd nasze seminaria przenieśliśmy do przestrzeni online, dzięki czemu z dowolnego miejsca na świecie możecie uczestniczyć w kolejnych odsłonach #Webinariumnadmorzem. Minione wydarzenia można obejrzeć na naszym kanale YT – zapewniamy, że warto. Nasi goście poruszali na nich kwestie rozwoju osobistego i zawodowego, zarządzania sobą w zmianie oraz zarządzania talentami. Zaprosiliśmy do współpracy naukowców zajmujących się zawodowo tematyką zarządzania projektami i programami. Mamy nadzieję, że efekt naszej współpracy spodoba się członkom PMI.

Dla wolontariuszy wypracowujemy koszyk projektów kilkutygodniowych, by dać im okazję zweryfikowania swojej wiedzy i umiejętności w projektowym środowisku, zachowując balans między życiem rodzinnym a rozwojem zawodowym. Dodatkowo już niedługo ruszy nasz program nastawiony na podnoszenie wiedzy i kompetencji wolontariuszy – EduPM. O kolejnych planach dowiecie się z social mediów, polecamy „polubić” nasz profil na Facebooku i Linkedin!
Jesteśmy przekonani, iż budowanie relacji i zaangażowania wolontariuszy opartego na wartościach to nasza droga, którą jako 10 osobowy skład liderów, chcemy podążać, każdego dnia ucząc się nowych rzeczy i stawać się lepszą wersją samych siebie.

Gdański oddział PMI PC w liczbach:

16
lat gdańskiej społeczności
800
dzieciaków na 19 edycjach CAMPa
8
konferencji NTPM z udziałem ponad 780 uczestników
46
wolontariuszy aktulanie
188
łącznie wolontariuszy pracowało i pracuje w Gdańskim Oddziale
5
charytatywnych meczy

Znajdź nas na:


Image
Image
Image