Dawno temu, w krainie z węgla słynącej, w pewnych światłych umysłach pojawiła się znacząca myśl: a gdyby tak założyć śląski oddział PMI PC? Myśl szybko stała się rzeczywistością i sprawiła, że w 2013 roku w Katowicach grupa pasjonatów w dziedzinie zarządzania projektami rozpoczęła swoją misję.

.

Przez ostatnie 8 lat wspólnej pracy udowodniliśmy sobie, że:

  • Śląsk słynie nie tylko z silnych górników, ale także świetnie zarządzających kobiet i mężczyzn – 5 osób zarządzało naszym oddziałem, wprowadzając energię i pasję, które z każdym etapem pozwalały nam tworzyć nową jakość i rozwijać nasz zespół.
  • Jesteśmy w stanie poradzić sobie z bardzo wymagającymi uczestnikami naszych wydarzeń – organizowaliśmy „Mom life balance”, podczas którego zaopiekowaliśmy się pociechami uczestniczących mam i wszyscy wyszli z tego cało.
  • Potrafimy prowadzić oddział i organizować wydarzenia zarówno w składzie cztero- jak i kilkunastoosobowym; naszą supermocą są pasjonaci uwielbiający twórcze współdziałanie, pełni pomysłów i gotowi zmobilizować się w nawet niezwykłych okolicznościach i tempie.
  • Lubimy duże formaty – już siedem razy zorganizowaliśmy konferencję dla praktyków zarządzania projektami – PM Manię. Jest to konferencja, podczas której w zróżnicowanej formule i we współpracy z szerokim gronem ekspertów omawiamy i analizujemy najnowsze trendy i tematy przydatne, a czasami wręcz palące dla naszej branżowej społeczności. Gorąco zapraszamy na kolejną edycję, którą planujemy na wiosnę przyszłego roku!
  • Dogadujemy się i efektywnie realizujemy projekty zarówno z praktykami biznesu, naszymi sponsorami, jak i ze środowiskiem akademickim – patronujemy kierunkowi „Zarządzanie projektem” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
  • Jesteśmy wdzięczni niezliczonej rzeszy specjalistów, którzy współtworzyli nasze wydarzenia i dzielili się cennymi doświadczeniami, jak również setkom uczestników i dziesiątkom wolontariuszy, z którymi mieliśmy i mamy przyjemność współpracować.
  • Śląsk mamy w sercach, a niekoniecznie zawsze w adresie – zakres naszego zespołu rozciąga się poza naszą kolebkę (Katowice i okolice) między Krakowem a Warszawą. Dystans nie jest dla nas problemem, z sukcesem pozostajemy w kontakcie i tworzymy nasze obecne wydarzenia w przestrzeni online, w sposób elastyczny dostosowując się do potrzeb współczesnego świata.
  • Mamy zdolności prorocze – pewnego wieczoru wymyśliliśmy, że kolejny rok naszych wydarzeń zorganizujemy pod hasłem „Świat VUCA”. Trzy miesiące później wybuchła pandemia…
  • Różnice tworzą naszą wyjątkowość – w naszym zespole znajdują się osoby odpowiedzialne za globalne i regionalne programy i projekty z takich sektorów, jak na przykład usługi biznesowe i produkcja (od automotive do medycyny), w ramach których zajmujemy się między innymi wdrożeniami nowych produktów, rozwiązań i systemów, transformacją biznesową czy budowaniem centrów usług wspólnych.
Fot. PMI PC Śląsk Branch

O naszych planach na najbliższe miesiące dowiecie się z social mediów, zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku i Linkedin, gdzie stopniowo będziemy uchylać rąbka tajemnicy! Pewne jest, że w najbliższym czasie będziemy kontynuować realizację naszego flagowego projektu (PM Mania) oraz tematycznych spotkań i warsztatów, dzięki którym chcielibyśmy dalej budować ekspertyzę naszej społeczności i szerzyć ziarno inspiracji. Serdecznie zapraszamy też wszystkich zainteresowanych do współpracy w ramach oddziału i organizacji naszych wydarzeń i projektów. Do zobaczenia!

Śląski oddział PMI PC w liczbach:

8
lat działalności
12
osób na pokładzie, z czego większość to panowie z panią u steru
7
edycji konferencji PM Mania
100
średnia liczba uczestników wydarzeń w ramach ostatniego roku

Znajdź nas:


Image

Image