Wrocławski oddział Project Management Institute Poland Chapter to 20 pozytywnie zakręconych młodych (duchem) ludzi, głównie kobiet. Zaskakujące, prawda? To przecież mężczyźni uchodzą za tych, którzy zajmują stanowiska kierownicze (w 2020 to aż 62%*). Jednak nie płeć ma dla nas znaczenie, a podejście do prowadzenia projektów, do wolontariatu i do dawania czegoś innym! Brzmi może dość filantropijnie, ale w jaki inny sposób można by określić osoby, które z własnej inicjatywy nieustannie wymyślają i tworzą coraz to nowsze możliwości przybliżenia obecnych trendów zarządzania projektami Wam – Project Managerom?

.

Nasz Oddział działa już od roku 2007. Obecny zespół (jak i w poprzednich kadencjach) tworzą ludzie pełni pasji. Tu nie każdy posiada kilkanaście lat doświadczenia w zarządzaniu projektami. Jednak każdy z nas czuje chęć do dzielenia się wiedzą, pozytywną energią i pomysłami. Zapytacie, kim więc są wolontariusze PMI Wrocław? To Jola, Kasia, Ania, Aneta, Paweł czy Tomek… i jeszcze kilkanaście innych imion. To oficjalnie managerowie, nieoficjalnie – podróżniczka, siatkarka, fotograf, grafik, perkusista, cukiernik czy Thorntonjoginka. Wszystkich #ŁączyNasPMI. Więcej o każdym z nas już niedługo! Będzie o #PMIodKuchni! Śledźcie nas na kanałach społecznościowych pod PMI Poland Chapter Wroclaw Branch.

Spotkanie wolontariuszy, wrzesień 2020
Fot. PMI PC Wrocław Branch

Co tworzymy? Społeczność dla wszystkich, których owładnęła chęć zarządzania zespołem, projektem czy produktem. Chcemy inspirować, umożliwiać rozwój i dzielić się z Wami tym, w czym czujemy się dobrzy. COVID nieco zmienił nasz tok działań. Zmusił do przejścia w świat wirtualny. Jednak wartości udało się zatrzymać! Organizujemy Seminaria, które rozwijają Wasze zarządcze umiejętności, PMI Connect’y – by łączyć wiedzę z wymianą Waszych doświadczeń, Konferencje Management 360 – by dawać Wam przestrzeń do profesjonalnego rozwoju u boku praktyków, odkrywania nowych trendów i spojrzenia na temat zarządzania z różnych perspektyw. Spotykamy się też nieformalnie na pogawędkach przy herbatce – w pubie przed pandemią – obecnie w wersji on-line. Nie narzekamy, ale przyjmujemy sytuację jaką jest.

Z czego jesteśmy dumni? Z tego, że nasze częste wieczorne spotkania na burzy mózgów, czasami i nocne tworzenie tematyki seminariów, tekstów czy grafik – spotykają się z Waszą akceptacją. Jest Was już 1 000 na LinkedIn oraz 3 600 na Facebooku. Śledzicie, komentujecie i uczestniczycie w naszych wydarzeniach. Bez Was nasze działania nie miałyby sensu. Pamiętajcie, #ŁączyNasPMI!

Aha, wiemy, że bez Waszego wsparcia – nie osiągniemy naszego celu na rok 2021 – „Wrocław siłą napędową PMI”. Co to znaczy? Chcemy, by Wrocław był miejscem spotkań z prawdziwego zdarzenia. Niech będzie swoistym hubem dla Project Managerów. PMI Wrocław to także zaangażowani wolontariusze, organizacja łącząca świat biznesu z działaniami non-profit. Realne miejsce wymiany doświadczeń. Jako że jesteśmy organizacją NGO, działamy bez zysków. Nasze działania niejednokrotnie wymagają wsparcia finansowego. Jeśli Twoja firma utożsamia się z naszymi wartościami i podejściem do strategicznej filantropii, skontaktuj się z autorką. Razem możemy więcej. Pamiętasz? #ŁączyNasPMI!

*Wyniki badania „Women In Business 2020”, Grant Thornton

PMI PC Wrocław Branch w liczbach:

20
osób na pokładzie Oddziału
25%
Oddziału to panowie
4
samozwańczych Master Chefów
6
edycji networkingowych PMI Connect za nami
2
edycja Konferencji 360 w październiku 2021

Znajdź nas:


Image

Image