Kujawsko-pomorski oddział PMI Poland Chapter to jedyny w Polsce oddział zrzeszający pasjonatów zarządzania z całego województwa. Są wśród nas amatorzy i eksperci, specjaliści od marketingu, biznesu, IT czy edukacji, studenci i profesjonaliści. Od 2013 roku nieprzerwanie realizujemy różnorodne projekty, organizujemy seminaria, dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz promujemy dobre praktyki zarządzania projektami..


W portfolio oddziału znajduje się wiele ciekawych inicjatyw takich jak:

  • Od Flow w zespole do Flow Portfolio Management System w firmie: seminarium prowadzone przez dr. Jerzego Stawickiego, uznanego eksperta z 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami i programami. Tematem poruszonym na seminarium były między innymi zagadnienia takie jak brak „panowania” nad różnymi pracami, w których uczestniczymy, zbyt wiele pracy w stosunku do możliwości realizacyjnych, stale wpadające „wrzutki” i przerwania rozpoczętej pracy oraz przybliżenie samego zagadnienia flow managementu.
  • Let’swarm – swarming: cykl spotkań pt. Let’s swarm to sposób na rozwiązanie osobistego wyzwania i współpracę z innymi praktykami. To efektywna platforma dzielenia się wiedzą i cennym doświadczeniem w wąskim gronie. W ramach Let’s swarm zaplanowane zostały trzy spotkania o charakterze warsztatowym prowadzone przez eksperta w dziedzinie zarządzania. Dotychczas poruszone obszary to między innymi Lean Management i Design Thinking. Tematyka kolejnych spotkań ustalana jest na bieżąco w odpowiedzi na potrzeby odbiorców.
  • Start-Up Bydgoszcz online! Zarządzaj swym projektem! (X edycja we współpracy z BARR): konferencja, która odbyła się w maju 2021r, skierowana została do małych i średnich przedsiębiorców oraz osób planujących założyć działalność gospodarczą. Poruszanym zagadnieniem było zarządzanie projektami w kontekście wdrażania innowacji i prowadzenia własnego biznesu. Prelegenci udzielili wielu cennych wskazówek oraz omówili najczęściej występujące błędy w zarządzaniu projektami i doradzili, jak się ich wystrzegać.
  • Challenges of Project Management: Psychology, Team, Agile (2017 i 2018 rok): wydarzenie przygotowane we współpracy z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego.
  • Junior Camp (III edycja): kolonie dla dzieci połączonych z nauką języka angielskiego (2016-2018). Dzięki podjętej inicjatywie dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej (w tym dzieci z rodzin zastępczych i domów dziecka) wyjechały na kolonie nad morzem połączone z nauką i zabawą. Jedenastodniowy pobyt mijał na trzygodzinnych lekcjach języka angielskiego, wypoczynku, lekcji podstaw zarządzania projektami, a także fantastycznej zabawie. Środki na powyższy cel zebrano dzięki pomocy sponsorów oraz organizacji warsztatów z obszaru Agile i symulacji rozmów kwalifikacyjnych w języku angielskim.
  • PM@Schools (II edycja): program skierowany do nauczycieli mający na celu szerzenie tematyki zarządzania projektami i standardu PMI (2017-2018). 
Fot. PMI PC Kujawsko-Pomorskie Branch

Powyższe inicjatywy nie powstałyby gdyby nie ludzie – wolontariusze, sponsorzy, prelegenci oraz wiele innych osób, do których skierowane są nasze działania, lub dzięki którym kierować je możemy. Dlatego też gorąco zachęcamy do dołączenia do zespołu wolontariuszy, zasilenia szeregu sponsorów lub dzielenia się wiedzą wraz z innymi prelegentami na kolejnych wydarzeniach.

Kujawsko-Pomorski oddział PMI PC w liczbach:

8
lat istnienia Oddziału. Jesteśmy z Wami od 2013r.!
7
spotkań w ramach cyklu Let`s swarm
2
edycje Konferencji Challenges of Project Management: Psychology, Team, Agile

Znajdź nas:


Image

Image