Gdyby Strefa PMI była serialem, to trwałby jego dziesiąty sezon. Każdy z nich składałby się z czterech epizodów emitowanych co 3 miesiące, a teraz premierę miałby jego 38 odcinek. Pilot oznaczony byłby jako S01.E01 i datowany na maj 2013. Jego długość to 16 stron, 5 artykułów. Najnowszy – S10.E02 – byłby kilka razy dłuższy. Zapraszamy za kulisy naszego Domu z Gazety.


Jak w każdym serialu, ekipa z czasem się zmienia. Miejsce, w którym jesteśmy to efekt pracy wielu ludzi – ich wymienienie wymagałoby długich napisów końcowych. Na te jeszcze przyjdzie pora, więc dziś poznaj Zespół, który stoi za i przed kamerą AD 2022.

Obsada

W rolę Profesora nieprzerwanie od 8 lat wciela się nasz naczelny. Kiedy nie chcemy, by ktoś wiedział o kim mowa, używamy imienia Neapol. Z nieocenioną pomocą spieszy mu niezastąpiona-zastępczyni czyli Marsylia. Kiedy musimy zadbać o marketing wkracza Praga (nie ta czeska a nasza, prawobrzeżna). Drzwi do Portalu (strefapmi.pl) jako pierwsza otworzyła Ateny dzięki technicznej perfekcji Taipei. Gdy brakuje nam narzędzi, z pomocą przychodzi otwierająca każdy sejf (z ang. SAFe) Londyn (oczywiście, że jest takie miasto). Z rządem nie współpracujemy, ale z NGOs owszem i wtedy na pierwszej linii staje Corpus Christi (takie miasto też istnieje). Jeżeli musimy rozpytać (slang: zebrać wywiady) na mieście, wysyłamy znającą więcej niż 100 mostów Wrocław oraz rozpoznającego  wszelkie angielskie akcenty (także te fałszywe) Kopenhagę. Kontakt z mennicą (PMI PC) ogarnia Florencja. Za moc atrakcji i szukanie ciekawych wydarzeń odpowiada Warszawa (dokładniej: Śródmieście). Recenzje i nagrody koordynuje Malaga, a odrobinę luzu i humoru wprowadza Monachium. Praktyczne wskazówki, niczym promienie słońca, spadają na nas od Porto i Limy. Wsparcie psychologiczne zapewnia gangowi Poznań, a o ciągły rozwój jego skillów dba Amsterdam. Przy integracji w rolę mistrza ceremonii wciela się Zielona Góra. Toruń i Tokio, choć dalekie od siebie, u nas sprawiają, że obrazy (grafiki) ożywają. Berlin oraz Zabrze, w sobie tylko znanej gwarze, rozmawiają jak powiększać nasze zasięgi, a Wadowice szuka na to środków od sponsorów.

Fot. Adrian Nowaczyk Spotkanie Integracyjne zespołu Strefy PMI, 2021

Zawartość

To, co regularnie oglądacie na swoich ekranach, to efekt tygodni pracy wszystkich wymienionych powyżej osób jak i Autorów, których w Strefie pojawiło się setki. Każdy z odcinków zawiera w sobie wątki należące do jednej z kategorii: Wiedza, Praktyka, Wywiad, PMI PC, Wydarzenia, Studenci, Recenzje, Felieton, Na Luzie. Najliczniej reprezentowana jest Wiedza, co udowadnia, że nasz serial jest oparty na faktach.

Za kulisami 

Sama produkcja kolejnych odcinków to jednak nie wszystko. Cała obsada bierze udział w wielu aktywnościach PM-owego światka (nie mylić z półświatkiem). Regularnie spotykamy się na łączach lub w pięknych okolicznościach przyrody. Mamy taki sam gust i nigdy się nie kłócimy, no chyba, że konstruktywnie dla dobra widza (czytelnika). Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, co podkreśla czystość naszych intencji. Posiadamy unikalną bazę VOD w postaci naszego portalu strefapmi.pl – największej w polskim internecie i stale rosnącej bazy odcinków podzielonych na wątki obejmujące artykuły. Jest już ich tam ponad 350! Szczycimy się naszą Kartą Zespołu, która precyzuje wartości kryjące się pod akronimem SZWOK: Szacunek, Zaangażowanie, Współpraca, Odpowiedzialność oraz Komunikacja. 

Plany

Do marca 2020 r. każdy odcinek Strefy PMI miał swoją transkrypcję (wersję drukowaną). Z tym wydaniem wracamy do tej przerwanej przez pandemię tradycji. Jeśli utrzymamy tempo, to setny odcinek ukaże się w już w 2038 r. i o ile dobrze liczymy, nikt z nas nie będzie jeszcze na zasłużonej emeryturze. Ale zanim wielki jubileusz, w przyszłym roku obchodzić będziemy nasze 10-lecie (doganiamy tym samym serial F.R.I.E.N.D.S.).

Fot. stock.adobe.com

Napisy

PMI PC zrzesza ludzi z wielu miast, a każde z nich ma swoje serce. Warszawa ma Nowy Świat, Wrocław – Rynek, Łódź – ulicę Piotrkowską. Każdy z nas związany jest z jednym z nich. Przez pochodzenie, zamieszkanie lub podróże. Jeśli prawdą jest, że serce ma się tylko jedno, to nasze leżą w tej samej strefie. Założymy się, że już wiesz jakiej. Jeżeli dotarłeś aż tutaj, to zachęcamy Cię do wzięcia udziału w konkursie na stronie 74 drukowanego wydania. Poznasz nas lepiej 🙂 

Strefa PMI w liczbach:

9
lat regularnego wydawania
+850
artykułów
+400
autorów artykułów
+100
lat doświadczenia redaktorów w PM
100%
zaangażowania i pasji
+5000
zadowolonych Czytelników

Znajdź nas:


Image

Image