Nasz oddział, PMI PC Warszawa Branch działa od 2007 r., a tworzą go wolontariusze, którzy swoją pasją do zarządzania projektami dzielą się z innymi. Różne zawody, branże czy staż – te czynniki sprawiają, że od wielu lat z powodzeniem realizujemy wydarzenia poświęcone nie tylko zarządzaniu projektami, ale również rozwojowi kluczowych kompetencji. Także w obszarach bliskim kadrom zarządzającym średniego i wysokiego szczebla oraz przedsiębiorcom. Skupiamy społeczność ludzi zainteresowanych rozwojem kompetencji zarządczych, budujemy wspólnotę z osób z najróżniejszych branż.

.

W ciągu 14 lat przeprowadziliśmy wiele projektów, takich jak: Seminaria PMI PC Warszawa, Women in Project Management, czy Project Management Kids Camp – inicjatywa charytatywna, której celem jest organizacja wakacyjnego wyjazdu dla dzieci z domów dziecka. Zapewniamy im zarówno wypoczynek, jak i wprowadzamy w przyjazny sposób w tematykę zarządzania projektami. Współpracujemy z biznesem, środowiskiem akademickim i NGO. W 2021 r. wpisując się w strategię PMI 4.0 zorganizowaliśmy Talent Triangle Workshop for Beginners – cykl warsztatów on-line dla osób rozpoczynających swoją karierę w zarządzaniu projektami. Celem wydarzenia było wsparcie początkujących i ambitnych osób w rozwoju ich kompetencji, niezbędnych na stanowiskach związanych z zarządzaniem projektami. Do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, którzy przekazali uczestnikom podstawy kompetencji zawartych w PMI Talent Triangle. PMI PC Oddział Warszawa wraz z Patronami wydarzenia przygotował wiele bonusów przydatnych w dalszym rozwoju dla uczestników wydarzenia.

Fot. PMI PC Oddział Warszawa

Wolontariusze oddziału warszawskiego zainicjowali również w ramach obszaru edukacji projekt Badanie potrzeb uczelni, który ma na celu zbadanie oczekiwań, jakie w stosunku do PMI mają studenci oraz wykładowcy na kierunkach związanych z zarządzaniem projektami. Drugim projektem jest Handbook dla studentów – opracowanie przedstawiające krok po kroku, jak w praktyce zarządzać projektami.

Pamiętamy również o naszej integracji i rozwoju zawodowym. Raz na miesiąc spotykamy się stacjonarnie, co stwarza okazję nie tylko do rozmów stricte związanych z zarządzaniem projektami, ale przede wszystkim integracji. Bierzemy udział w indywidualnie zorganizowanych sesjach coachingowych, konsultacjach CV czy dedykowanych szkoleniach. W przyszłym roku, w zależności od panującej sytuacji, planujemy wrócić do organizacji wydarzeń stacjonarnych, nie rezygnując jednak z wydarzeń on-line. Będziemy także promować nową certyfikację PMI Citizen Developer, mającą na celu edukację z zakresu zarządzania projektami NO-CODE/LOW-CODE, czyli platform służących do budowania profesjonalnych programów i aplikacji bez potrzeby programowania. Certyfikacja pozwoli na dobór najlepszych praktyk rozwoju projektów na dynamicznie rosnącym rynku nowych technologii.

Fot. PMI PC Oddział Warszawa

Jak widać, pomysłów nam nie brakuje, zapraszamy do współpracy i śledzenia naszych mediów społecznościowych!

Warszawski oddział PMI PC w liczbach:

14
lat działalności
+30
wolontariuszy
+100
seminariów i webinarów
1
edycja online Talent Triangle Workshop dla 60 uczestników

Znajdź nas:


Image

Image