IT’S TIME FOR A REVOLUTION

17th International PMI Poland Chapter Congress

21-22.11.2022, Warsaw

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na 17. edycję Kongresu PMI Poland Chapter, która po trudnych czasach pandemii wraca do nas w formie stacjonarnej w Warszawie. 

Spotkamy się 21 i 22 listopada, by zaczerpnąć powiewu świeżej wiedzy i inspiracji po okresie niejakiego przewrotu, który pozwolił nam cofnąć się, spojrzeć krytycznie na dotychczasowe działania i wyciągnąć z nich wnioski.

Kongres na nowo

Okres pandemii pokazał nam, że istnieje inna droga, którą możemy podążać, a napotkane trudności to po prostu chwilowa niedogodność, którą możemy obrócić w rewolucyjne rozwiązania. Z tego powodu właśnie tegoroczne hasło Kongresu brzmi „It’s time for a revolution”, ponieważ rewolucja nastąpiła nie tylko na świecie, ale również w wewnętrznych strukturach PMI. Zaczęło się od innego podejścia do nowej wersji PMBOK® Guide, którego – nie oszukujmy się – w końcu da się czytać, a zakończyło na całkowitej zmianie dotychczasowej formy Kongresu! 

To wydarzenie będzie zupełnie inne niż do tej pory, ponieważ czasy również są inne. Nie chcemy długich, ciągnących się wykładów, w czasie których zasypiamy po 15 minutach i nie pamiętamy pierwszego zdania. Tym razem będzie szybko i intensywnie, ale tak samo efektywnie i inspirująco! Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom i stworzyliśmy zupełnie nową formę prelekcji i warsztatów, która gwarantuje, że po tych dwóch dniach wrócicie do domu pełni nowej energii, pomysłów oraz motywacji do pracy. Pomogą nam w tym specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy doskonale wiedzą, jak z obszernej wiedzy wydobyć najlepszą esencję do przekazania Wam podczas swoich wystąpień.

Pełen wachlarz prelegentów

Jedną z osób, które niewątpliwie znają się na rewolucji, jest Joanna Mosur, założycielka i dyrektor operacyjny platformy MasterMatch.online. Podczas swojej prelekcji opowie nam, jak robić biznes z ludźmi i jakie są niezbędne narzędzia CEO w świecie Web 2.0. Michał Mądry z kolei wskaże, jak wyjść ze sztywnych schematów i ram metodologii, by rozwinąć prawdziwą zwinność biznesową i korzystać z różnych rozwiązań, dopasowanych do swoistych wyzwań organizacji.

Od Jarosława Łojewskiego nauczymy się, że z każdej porażki możemy wynieść wartościową lekcję na przyszłość. Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z nim w bieżącym numerze Strefy PMI. Nie zabraknie również warsztatu, gdzie zobaczymy, jak perfekcyjnie zarządzać jedną z najdroższych wartości, czyli czasem, a tego nauczy nas Martyna Krawczyk – czołowy ekspert w swojej dziedzinie. Będziemy też grać w karty, które tym razem może nie przepowiedzą nam przyszłości, ale wskażą, jak efektywnie komunikować się z osobami o różnym stylu myślenia, oraz z czego wynikają konflikty i napięcia, nieuniknione w codziennej pracy. Tą niewątpliwie ciekawą dyskusję i ćwiczenie poprowadzi dla nas Magdalena Kotowska

Marcin Orocz wyjaśni różnice między podejściem SMART oraz OKR, dzięki czemu dowiemy się, które z nich bardziej pasuje do naszej organizacji, oraz jak je wdrożyć, a po warsztacie przygotowanym przez Gabriela Sznajdera praca z interesariuszami wyższego szczebla lub sponsorem przestanie być koszmarem spędzającym sen z powiek niejednego menedżera projektu.

W myśl zasady „szczęśliwy pracownik to efektywny pracownik”, nauczymy się, jak zmienić kulturę organizacyjną i sprawić, że ludziom będzie pracowało się po prostu lepiej, a to wszystko dzięki warsztatowi Pauliny Augustowskiej. A skoro jesteśmy już przy zacieśnianiu więzi, to jednym ze szkoleń, na które niewątpliwie trzeba się wybrać, jest gra symulacyjna przygotowana przez Jerzego Stawickiego oraz Dariusza Ciechana, stanowiąca połączenie zabawy i nauki o praktykach i metodach flow managementu. 

Kolorowe karteczki, nożyczki, stopery; paćkanie się klejem i mazanie markerami – czy to brzmi jak powrót do szkolnych czasów? Być może, jednak zaprowadzi nas to również do inspirujących wniosków i porcji wiedzy, a to wszystko dzięki Agnieszce Makarowicz i Przemysławowi Hermanowi i ich warsztacie na wesoło.

Nie myślcie jednak, że Kongres to tylko gry i zabawa – gwarantujemy, że merytoryki nie zabraknie!  Marcin Stefański i Jerzy Łuczak na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia opowiedzą o statusach programowych w procesie zarządzania projektami w Postdata, jednej z wiodącej firm dostarczającej rozwiązania IT dla biznesu, natomiast Piotr Tomszys opowie, jak odnieść sukces w projektach związanych z wytwarzaniem oprogramowania. Filip Iwański z kolei przeprowadzi nas przez tematy związane z e-commerce oraz wdrożenia strategii unified experience dla marki Outhorn. 

Jeśli jesteście na początku drogi w nowym projekcie, to warsztat przygotowany przez Aleksandrę Sylwester-Kanofocką jest stworzony dla Was. Porusza temat często pomijany przy pracy kierownika projektu, lecz również niezwykle istotny, a mianowicie – jak przekazać oraz przejąć nowy projekt i jak zrobić to dobrze, by zapewnić ciągłość działania firmy. Dzięki temu unikniecie długich godzin straconych na „wdrażanie się” oraz szukanie szczątkowych informacji i odpowiedzi.

Nie zapominamy o agile

Tematów z zakresu agile i Scrum również nie zabraknie, a jednym z prelegentów, który go poruszy będzie Scott Ambler, współtwórca Disciplined Agile (wywiad ze Scottem można przeczytać w 38. wydaniu Strefy PMI). Radosław Czahajda wytłumaczy nam, co to właściwie znaczy „być zwinnym” i jak kształtować agile mindset na co dzień. Karolina Rucińska z kolei przedstawi studium przypadku na przykładzie projektu NPD (New Product Development), gdzie obiektem zainteresowania będzie wartość. Nie mogło również zabraknąć Magdaleny Baran, która przeszła drogę od pieczenia ciast do humanizowania pracy w organizacjach. Adam Michalczyk poruszy dyskusję na temat transformacji cyfrowej oraz tego, czym właściwie jest ta „prawdziwa” zdolność do adaptacji. Czy zastanawialiście się kiedyś, czy możliwe jest zbudowanie dużego lotniska w bardzo krótkim czasie? Łukasz Filut odpowie na to pytanie i udowodni, że tak, dzięki połączeniu metodyk klasycznych ze zwinnością projektową. A kiedy zarządzanie projektami wpędzi nas w króliczą dziurę bez dostępu do światła, na pomoc przychodzi Wojciech Dymowski, który pokaże, jak wyleczyć chroniczne problemy w naszym podejściu.

Siła wolontariatu

Jednym z tematów, którego oczywiście nie może na Kongresie zabraknąć, jest panel dyskusyjny NGO, który poprowadzi Magdalena Sobantka, Członek Zarządu PMI PC ds. NGO wraz z Członkami Stowarzyszenia WIOSNA oraz Fundacji Potrafię Pomóc. Poruszą oni wątek organizacji pożytku publicznego oraz spróbują odpowiedzieć na pytania, czy NGO to praca, misja czy praca z misją i czy jest tam miejsce dla ekspertów, oraz czy Project Manager w organizacji non-profit może rozbudować swoją karierę. Temat niewątpliwie ciekawy i interesujący, dlatego zachęcamy wszystkich do uczestnictwa. 

Jeśli już jesteśmy przy aktywności wolontariackiej, to z tego miejsca warto gorąco podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia oraz poświęciły swój czas i energię, by dopracować każdy szczegół do samego końca. Wolontariat w PMI PC pokazuje, że nawet mimo trudnych czasów i kryzysu, potrafimy się zmobilizować i dzięki wspólnemu celowi, zaangażowaniu oraz pasji stworzyć coś niesamowitego.

Biznesowe wsparcie

Kongres PMI oprócz wolontariuszy tworzą także Partnerzy, bez których organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa. 

Szczególne podziękowania kierujemy do Złotego Sponsora PMI PC – firmy Hadrone, Platynowego Sponsora Kongresu – firmy Postdata, a także Partnerów Kongresu – Strefy PMI, kancelarii prawniczej Casus Iuris oraz twórców platformy MasterMatch.online. Cieszymy się, że naszymi Partnerami zostają firmy, które angażują się w rozwój i wspieranie relacji biznesowych. Dziękujemy za zaufanie i wkład, by to wydarzenie było niepowtarzalne! 

Zapraszamy wszystkich serdecznie na 17. Międzynarodowy Kongres PMI Poland Chapter!



Platynowy sponsor


Złoty Sponsor PMI PC


Partnerzy