WSZECHSTRONNI, tak można określić wolontariuszy łódzkiego oddziału PMI PC. W tym zespole jest wszystko – młodość i dojrzałość, energia i mnóstwo pomysłów, wrażliwość i siła. Jesteśmy różni i tak, jak potrafimy się ze sobą zgadzać, tak samo potrafimy się ze sobą nie zgadzać i to jest piękne! Poznaliśmy się online, ale to nam kompletnie nie przeszkadza w codziennej współpracy. Jesteśmy potomkami założycieli ZIEMI OBIECANEJ – Łodzi.

„Łódź nie jest do podobania, Łódź jest do doświadczania. W Łodzi nic nie trzeba, za to wszystko można.”

Leszek Jażdżewski

Oddział Łódzki PMI PC istnieje od 2008 roku i od samego początku skupia się na rozwoju dobrych relacji z największymi firmami i instytucjami regionu łódzkiego. Przez lata zespół stale rozwija zakres działania oraz kompetencje społeczności PMI PC Łódź Branch. Dla wielu naszych członków praca w oddziale okazała się furtką do rozwoju ich kariery, a w przypadku bardziej doświadczonych, to oni pojawiając się w naszych strukturach przynieśli ze sobą świeże spojrzenie i obiektywizm. Skutkiem tego jest wszechstronna grupa profesjonalistów posiadających wiedzę z wielu branż, którzy wzajemnie się uzupełniają w zakresie kompetencji i doświadczenia. Promowanie profesji kierownika projektu oraz systemowego podejścia do zarządzania projektami było od początku nadrzędnym celem oddziału łódzkiego. We współpracy z wieloma niezależnymi ekspertami oraz partnerami instytucjonalnymi, między innymi Fujitsu, Ericsson, Skanska, ABB, Infosys, Politechnika Łódzka, Polskie Radio Łódź i TVP zorganizowaliśmy szereg konferencji, warsztatów i seminariów. Od momentu powstania oddziału to już ponad 100 wydarzeń. Dobór zakresu i formy oraz tematyki spotkań dostosowujemy zarówno do realiów regionu łódzkiego, jak i ogólnopolskich czy międzynarodowych trendów, co sprawia, że frekwencja utrzymuje się na poziomie około 100 aktywnych uczestników i stale rośnie. Rok 2020 zaskoczył nas wszystkich nową rzeczywistością, w której dzięki przejściu w tryb zdalny udało nam się szybko odnaleźć i już w kwietniu zorganizowaliśmy pierwszy webinar. Pomimo pandemii kontynuowaliśmy współpracę z Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE), które jest częścią Politechniki Łódzkiej. W tym roku planujemy zacieśnić nasze relacje z tą instytucją, stając się częścią ich programu edukacyjnego.

Fot. PMI PC Łódź Branch

Główne cele na rok 2021 to dalsza intensyfikacja działań promujących zarządzanie projektami oraz zacieśnianie współpracy z kluczowymi instytucjami i partnerami rozwijającymi się w regionie łódzkim. Ponieważ Łódź jest w trakcie wielu istotnych przemian – zarówno infrastrukturalnych, jak i kulturowo-społecznych – czujemy duże zapotrzebowanie na wsparcie środowiska związanego z zarządzaniem projektami, któremu chcemy zadedykować cykl działań #zarządzaniepoludzku(łódzku) związanych z tą tematyką.

Wolontariusze PMI PC Łódź Branch to ludzie z pasją, i to dzięki tej pasji udało nam się zaprojektować i wdrożyć w 2021 roku grę szkoleniową Misja na Marsa. Premierę gra miała całkiem niedawno, bo w maju, ale już wiemy, że uczestnikom się podobała i chcą więcej. Postaramy się ich nie zawieść projektując i wdrażając kolejne jej odsłony. Już dziś zapraszamy wszystkich do współpracy z naszym oddziałem i do śledzenia PMI PC Łódź Branch w social mediach, gdzie na bieżąco informujemy o naszych działaniach i wydarzeniach.

Jeżeli chcesz nas o coś zapytać lub potrzebujesz naszej pomocy zachęcamy do kontaktu!

Łódzki oddział PMI PC w liczbach:

13
lat łódzkiej społeczności
+100
seminariów i wydarzeń
+190
największa frekwencja na wydarzeniu w historii
+2600
obserwujących łódzki oddział w social mediach

Znajdź nas:


Image

Image