Czym jest Strefa PMI?

Strefa PMI jest kwartalnikiem wydawanym przez Project Management Institute Poland Chapter  – polski oddział największej na świecie organizacji zrzeszającej praktyków zarządzania projektami. Szerzymy wiedzę o najlepszych praktykach w zarządzaniu projektami,  programami i portfelami, promujemy zarządzanie projektami w środowiskach biznesowych i naukowych oraz inspirujemy Czytelników w poszukiwaniu drogi rozwoju zawodowego.

Dla kogo piszemy?

Tworzymy pismo skierowane do wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z zarządzaniem projektami: od początkujących adeptów sztuki zarządzania projektami po ekspertów i wybitnych specjalistów. Od pasjonatów agile po twardych zwolenników tradycyjnych metodyk i standardów. Od członków zespołów projektowych po menadżerów portfeli. Od mikroprzedsiębiorców po członków zarządów dużych firm i instytucji sektora publicznego i prywatnego.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy gronem praktyków zarządzania projektami z różnych branż, ale przede wszystkim jesteśmy pasjonatami, których łączy ciągłe dążenie do odkrywania nowej wiedzy i dzielenia się nią jak najszerzej. Nasz kwartalnik traktujemy nie jako cel sam w sobie, ale jako środek do upowszechniania wiedzy o zarządzaniu projektami i rozwijania świadomości wagi projektów dla rozwoju ludzi, społeczeństwa i państwa.

Strefa PMI w liczbach

9
lat
39
wydań
5,000+
odbiorców
584
artykuły
444
autorów
1 868
stron
374
publikacji online
100%
pasji

Poznaj redakcje Strefy PMI

Szymon Pawłowski

Redaktor Naczelny

Kierownik projektów, konsultant i trener zarządzania projektami z kilkuletnim doświadczeniem. Pasjonat PMO, portfeli i organizacyjnych aspektów zarządzania projektami. W redakcji Strefy PMI odpowiedzialny za kreowanie i wdrażanie (pozornie) niewykonalnych pomysłów. Wciąż chce więcej i lepiej. Wymagający perfekcjonista, swoją drobiazgowością doprowadza resztę zespołu do szewskiej pasji. Prace nad kolejnymi numerami dopina na przysłowiowy ostatni guzik.

+48 503 011 508

Dominika Kantorowicz

Zastępca Redaktora Naczelnego, Strefa Wywiadu

Zawodowo komunikolog w branży nieruchomości komercyjnych. Realizuje działania z zakresu marketingu korporacyjnego, PR i koordynuje działania komunikacyjne projektów spółki. Pasjonatka szeroko pojętej komunikacji, budowania wizerunku i employer brandingu. Z zarządzaniem projektami związana jest z wykształcenia. W życiu zawodowym przemyca co może. Po godzinach miłośniczka kultury francuskiej, dobrej kawy, a w sezonie zimowym – mors.

Kamila Czerniak

Portal Strefy PMI, IT, Strefa Wydarzeń

IT Project Manager w SoftServe. Posiada doświadczenie projektowe w implementacji i wdrożeniach systemów klasy ERP, platform B2B, B2C oraz Big Data. Absolwentka Zarządzania i Informatyki na Politechnice Wrocławskiej oraz Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej. Project Management to pasja i ścieżka kariery, którą stale rozwija poprzez certyfikację, warsztaty, konferencje. Z Project Management Institute związana od 2013 roku. W wolnym czasie podróżuje, szczególnie po wyspach greckich, dronuje, lata szeroko pojętymi środkami, pływa i spełnia marzenia.

+48 665 267 979

Mateusz Szymborski

Social Media i Marketing, Strefa Studenta

Zakręcony na punkcie zarządzania projektami. Absolwent Global Production Engineering and Management na Politechnice Warszawskiej. Podąża ścieżką naukową, by uzyskać w przyszłości tytuł doktora. Dużo wymaga od siebie, jak i od innych. Uwielbia kontakt i pracę z ludźmi, to ona dodaje mu skrzydeł. W wolnym czasie pływa, udaje się na długie wędrówki i z chęcią odkrywa nowe miejsca podróżując. W Strefie PMI zajmuje się marketingiem oraz przedstawia nieszablonowe projekty ze środowiska studenckiego

+48 791 197 844

Anna Gambal

Redaktor

Duża dawka energii na szpilkach w małym opakowaniu. Zarządzanie projektami jest dla niej pasją, pracą, sztuką, ale też nauką. Jest certyfikowanym kierownikiem projektów (PMP®, AgilePM®, GeenBelt), a zdobytej wiedzy nie waha się stosować w praktyce. W redakcji odpowiada za ustanowienie procesów usprawniających wydanie numeru. Jest także autorką tekstów i wywiadów. Amatorka fotografii (lubi macro, pejzaże i panoramy), a kiedy może, wyrusza odkrywać nowe zakątki świata.

Adrian Nowaczyk

Redaktor, Portal Strefy PMI, IT

Big Data & Advanced Analytics Engineering Manager w Commerzbank AG. Absolwent Politechniki Łódzkiej oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej. W swojej, ponad 10-letniej, karierze pełnił różne role – realizował się, jako software engineer, Product Owner oraz Project Manager. Doświadczenie zdobywał w obszarze ICT oraz Digital Payments, wspierając rozwój rozwiązań ICT i systemów płatności mobilnych. Prywatnie zapalony podróżnik.

Ada Grzenkowicz

Redaktor

Dyrektor ds. Edukacji i Rozwoju w PMI PC Gdańsk Branch, Program Manager PMI Camps. Zawodowo Scrum Master i Agile Coach w Nordei. Nieustannie rozwija swoje kompetencje, entuzjastka zwinnego podejścia do zarządzania projektami. Trener i mentor w zakresie zarządzania projektami oraz komunikacji. Z wykształcenia filolog rosyjski i fotograf. W wolnym czasie uwielbia gotować, grać w squasha i czytać książki.

+48 512 193 594

Monika Potiopa

Redaktor, Strefa Praktyki

Informatyk w spódnicy podążająca ścieżką Software Project Managera. Dumna z każdego prowadzonego projektu! Po godzinach Team Leader zespołu ds. marketingu oraz Redaktor strefy recenzji Strefy PMI. W wolnym czasie mol książkowy, z pasją głosząca w sieci agilowy gospel. Wyleczona z długoletniego perfekcjonizmu zwolenniczka racjonalnych zmian oraz adoptowania się do otaczających warunków.

+48 694 077 757

Malwina Szopa

Redaktor, Strefa Recenzji

Robi to, co jest jej pasją. Jest IT Project Managerem i Scrum Masterem zespołu Ops w firmie Synerise.Realizuje projekty dla dużych klientów enterprise. Dodatkowo, stara się ogarniać bieżące zagadnienia kreatywnego chaosu panującego na jej podwórku. Z zarządzaniem projektami jest związana 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Po godzinach uwielbia spędzać czas z dzieciakami, jazdę na rowerze i dobry film.

Magda Hajost

Redaktor, Portal Strefy PMI

Zawodowo IT Project Manager w firmie Apator Rector. Lubi wyzwania, nowe sytuacje, dynamiczne i energiczne zarządzanie. W pracy łączy metodykę zwinną i kaskadową, biorąc z nich to, co najlepsze. Na co dzień zorientowana na cel, ambitna i zaangażowana. Ceni kreatywność i szczerość w pracy zespołowej. Uważa, że projekty tworzą ludzie i na nich również skupia swoją uwagę. Interesuje się historią polskiej muzyki młodzieżowej.

Renata Puszkiel

Redaktor, Strefa PMI PC

Zawodowo analityczka biznesowa w IT. Nieustannie poszerza swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz szuka nowych inspiracji. Uwielbia pracę zespołową i pozytywną energię, jaka się przy niej wyzwala. W wolnych chwilach ćwiczy fitness na stepie oraz przemierza kolejne kilometry na rowerze. Nie wyobraża sobie życia bez podróży i poznawania świata.

Kornelia Trzęsowska

Redaktor

Pochodzi z Wrocławia i pracuje jako Project Manager w IT, co bardzo lubi – branża ta codziennie zaskakuje ją nowymi wyzwaniami. Dodatkowo dużo przyjemności sprawiają jej kreatywne i artystyczne zajęcia – od zawsze lubi pisać, a jej dziecięcym marzeniem była praca w gazecie. Strefa PMI jest dla niej przestrzenią, która pozwala łączyć różne pasje w jednym miejscu oraz być na bieżąco z PMowym światem. Czynnie wspiera wrocławski oddział PMI.

Aneta Catalan Sikorska

Redaktor

Absolwentka Politechniki Łódzkiej wydziału EEIA, przez ostatnie 7 lat pracowała, jako Informatyk w branży telekomunikacyjnej. Niepoprawna optymistka, która uwielbia pracę z ludźmi. Zafascynowana tym tematem i zdeterminowana, by poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności, dzisiaj konsekwentnie buduje swoją ścieżkę kariery, aby w niedalekiej przyszłości sprawdzić się jako Project Manager. Prywatnie miłośniczka literatury fantasy, kultury latynoamerykańskiej i podróży ze swoją rodziną.

Elżbieta Świtalska

Redaktor

Uwielbia wyzwania, ludzi i działanie. Zatem zarządzanie i organizowanie jest tym, do czego się urodziła. To i zainteresowanie kulturą i sztuką oraz pragnienie zmian doprowadziły do podjęcia wielu inicjatyw, które były skierowane do dzieci, emerytów, rodziców i nie tylko. Organizuje spotkania integracyjne, wydarzenia kulturalne, biznesowe oraz naukowe. Współpracuje z biznesem, samorządami, organizacjami pozarządowymi i środowiskiem naukowym.

Joanna Kruszyńska

Redaktor

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, która wybrała naukową ścieżkę rozwoju. Na co dzień poszukuje nowych, ambitnych możliwości, w których będzie mogła w pełni poszerzać swoje umiejętności i wiedzę. Swoją przygodę z zarządzaniem projektami zaczęła na studiach poprzez działalność w kole naukowym.

Joanna Lampart

Redaktor

Redaktor Strefy PMI. Absolwentka Psychologii UAM zainteresowana ludźmi i ich historiami, lubiąca proste rozwiązania i kreatywne pomysły. Zawodowo długo związana z projektami unijnymi, obecnie kierująca swą uwagę na projekty po prostu. Na co dzień mama, kiedy tylko się da – podróżniczka i zgłębiacz ciekawostek ze świata nauki.

Karolina Kryńska

Redaktor, Patronaty Medialne

Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami szkoleniowymi, głównie z obszarów zarządzania projektami, inżynierii oprogramowania, jak również kompetencji “miękkich”. W pracy niezwykle zorganizowana, konkretna, zadaniowa. Swoją otwartością i poczuciem humoru zawsze wnosi do zespołu dużo energii. Jest absolwentką kierunku zarządzania oraz podyplomowego zarządzania projektami.

Bartosz Zych

Redaktor

Człowiek renesansu, którego zazwyczaj ciekawi to, czego jeszcze nie wie. Łączy kompetencje z obszarów PM, sprzedaży oraz konsultingu. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant, koordynator projektów unijnych oraz key account manager. Obecnie łączy naukę z biznesem na Politechnice Wrocławskiej.

Ewa Dmochowska

Redaktor

Project managerka, związana z mediami i organizacjami pozarządowymi. Teraz chce się sprawdzić i rozwijać w IT. Entuzjastka metodyk zwinnych w zarządzaniu projektami. Wierzy w potęgę komunikacji i pracę zespołową. Z wykształcenia kulturoznawczyni. Digital native, fanka rzeki w mieście i amatorka pięknej typografii. W czasie wolnym towarzyszy swojemu synowi w zabawie i wspólnie z nim odkrywa świat.

Weronika Parusel

Redaktor

Z wykształcenia filolog angielski i francuski. Zawodowo od 5 lat w branży IT, gdzie zaliczyła różne role i działy, od content marketingu po client service. Obecnie jako project manager w agencji full service wspiera globalnych klientów we wdrożeniach software’owych. Po pracy lubi eksplorować nowe miejsca i jeść, najlepiej naraz. Jeśli nie je ani nie podróżuje, na pewno jest w kinie.

Marcin Wilczak

Redaktor

Na co dzień ratuje życia jako etatowy PgM w branży Automotive Safety. Uważa, że jakość jest za darmo oraz że zawsze istnieje jakieś drugie wyjście. Propaguje niestety wciąż rzadkie podejście do ryzyka mówiące, że nie jest ono z góry tylko złe. Początkujący facylitator, entuzjasta zmian i kreatywnych zadań. Co roku wybiera nowy ulubiony sport, ale od lat wierny fan polskiej piłkarskiej ekstraklasy. Uważa, że każdy PM ma przynajmniej 50. twarzy.

Michał Barcik

Redaktor

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Od początku kariery zawodowej związany z branżą FMCG, gdzie odpowiada za marketing, trade marketing i zarządzanie projektami. Miał przyjemność dołożyć swoją cegiełkę do komunikacji i rozwoju znanych marek jak: Lubella, Tymbark, Hit czy Cadbury. Aktualnie zarządza europejskim portfelem marek firmy Mondelez i współodpowiada za ich wyniki finansowe na ponad 20 rynkach. Wykładowca na kierunku Digital Transformation Manager na swojej Alma Mater. Pasjonat ekonomii behawioralnej.

Karolina Studzińska

Redaktor

Opiekuje się klientami i zarządza projektami od niemal sześciu lat. Specjalizuje się w realizowaniu kampanii reklamowych i edukacyjnych 360 zarówno dla sektora publicznego i jak i komercyjnego. Ukończyła studia na kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, podyplomowo rozszerzyła wiedzę o content marketing i budowanie marki w internecie. Prywatnie wycisza się ćwicząc jogę, relaksuje się podróżując, a najlepiej bawi się przy muzyce elektronicznej. Najbardziej ceni sobie pracę z ludźmi i czerpanie inspiracji z ich kreatywności.

Współpraca

Pragniesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na naszych łamach? A może chcesz zareklamować swoją firmę? Pozyskać nasze wsparcie przy promocji swojego wydarzenia? Albo wejść z nami w stałą współpracę?
Oferujemy możliwość zaprezentowania się szerokiemu środowisku zarządzania projektami i budowania wizerunku jako w Polsce i współudział w tworzeniu dynamicznie rozwijającego się kwartalnika i portalu.

Czytelnicy o Strefie PMI

“Ciekawe artykuły poruszające tematy ważne dla inżyniera. Pismo warte zainteresowania.”

Scrum Master, Warszawa

“Z czasem Strefa PMI stała się klasą sama w sobie. Gratulacje!!!”

Kierownik Projektów i Programów, Warszawa

Inspirujący i poszerzający horyzonty magazyn, tworzony przez ekspertów i ludzi z pasją. Właśnie to połączenie sprawia, że otrzymujemy unikalną wiedzę, podaną w bardzo przystępny sposób. Kibicuję w dalszym rozwoju!

Project Manager, Kraków

“Doskonały pomysł, za który należy gorąco podziękować inicjatorom i sprawcom tego przedsięwzięcia.”

Project Manager, Londyn

“Widać wielki wkład pracy w tworzenie i doskonalenie tego pisma. Warte polecenia.”

Cloud Solutions Architect, Warszawa

“Bardzo podobają mi się artykuły opisujące przykłady zastosowań metodyk zarządzania projektami w środowisku polskim.”

Project Manager, Wrocław

“Strefa PMI to najnowsze trendy, interesujące opinie, ciekawostki w dziedzinie zarządzania projektami, zaprezentowane z niezwykłą pasją i pomysłem.”

Project Manager, Warszawa

[Tutaj może znaleźć się Twoja opinia/rekomendacja. Chcesz nam ją przekazać – kliknij na podpis pod zdjęciem]

Twoja opinia jest dla nas ważna