Czym jest Strefa PMI?

Strefa PMI jest kwartalnikiem wydawanym przez Project Management Institute Poland Chapter – polski oddział największej na świecie organizacji zrzeszającej praktyków zarządzania projektami. Naszą misją jest szerzenie wiedzy o najlepszych praktykach w zarządzaniu projektami, programami i portfelami oraz promowanie zarządzania projektami w środowiskach biznesowych i naukowych. Pragniemy dzielić się najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie i inspirować naszych Czytelników w poszukiwaniu drogi rozwoju zawodowego.

Kto tworzy Strefę PMI?

Jesteśmy gronem praktyków zarządzania projektami z różnych branż i „obszarów” project managementu. Ale przede wszystkim jesteśmy pasjonatami – łączy nas ciągłe dążenie do odkrywania nowej wiedzy i dzielenia się nią jak najszerzej. Nasz kwartalnik traktujemy nie jako cel sam w sobie, ale jako środek do upowszechniania wiedzy o zarządzaniu projektami i rozwijania świadomości wagi projektów dla rozwoju ludzi, społeczeństwa i państwa. Wierzymy, że to ważne i pragniemy w ten sposób razem z PMI Poland Chapter współtworzyć społeczność praktyków i miłośników zarządzania projektami.

Dla kogo jest Strefa PMI?

Mamy ambicję tworzyć pismo skierowane do wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z zarządzaniem projektami. Od pasjonatów agile po twardych zwolenników tradycyjnych metodyk i standardów. Od początkujących adeptów sztuki zarządzania projektami po ekspertów i wybitnych specjalistów w swoim obszarze. Od członków zespołów projektowych po menedżerów portfeli. Od mikroprzedsiębiorców po członków zarządów dużych firm i instytucji sektora publicznego i prywatnego. Od studentów zainteresowanych projektami po badaczy naukowych, wykładowców i profesorów zarządzania.

Wydanie drukowane

Strefa PMI wydanie drukowane

Strefa PMI to nie tylko czasopismo dostępne online, ale przede wszystkim drukowany magazyn, kolportowany bezpłatnie na największych wydarzeniach poświęconych zarządzaniu projektami w Polsce i na seminariach oddziałów PMI. Obecnie Strefa PMI rozchodzi się w ponad 2000 egzemplarzy drukowanych. Dziękujemy wszystkim za wspólne osiągnięcie tego celu i stawiamy sobie kolejny!

Wydanie PDF

Strefa PMI wydanie PDF

Strefa PMI jest również dostępna bezpłatnie do pobrania dla wszystkich zainteresowanych w klasycznym formacie PDF. Pliki PDF z każdym numerem Strefy PMI są w pełni skalowalne oraz wyszukiwalne, dzięki czemu lektura naszego kwartalnika na urządzeniach mobilnych staje się jeszcze bardziej przyjemna i wygodna.

Wydanie interaktywne

Strefa PMI wydanie interaktywne

Od 2015 roku Strefę PMI można również przeglądać online za pośrednictwem jej interaktywnej wersji. Ciekawy i wygodny interfejs z podziałem na sekcje, zakładkami, funkcją przybliżania i oddalania, z animacjami i dźwiękiem przekładania kart czasopisma powinien spodobać się każdemu. Dodatkowo wszystkie poprzednie numery Strefy zostały dostosowane do nowego formatu.

Rada Programowa Strefy PMI


 • Marcin Schubert
  Marcin Schubert
  Dyrektor Programu w Banku Zachodnim WBK SA.
 • Maciej Bodych
  Maciej Bodych
  Prezes - WHITECOM Project Experience
 • Tomasz Borucki
  Tomasz Borucki
  Członek Zarządu - Management Training & Development Center (MT&DC)
 • Kinga Matysiak
  Kinga Matysiak
  Business Development Manager, Project Management - ALTKOM AKADEMIA
 • Marek Gmerski
  Marek Gmerski
  Konsultant i trener - VALUETANK
 • Marcin Jackowski
  Marcin Jackowski
  Konsultant i trener - INPROGRESS

Sekcje Strefy PMI

Temat Numeru

Temat Numeru

Kilka artykułów omawiających jedno istotne zagadnienie zarządzania projektami pod różnym kątem i z różnych perspektyw.

Strefa Wiedzy

Strefa Wiedzy

Analizy, nowe trendy, najlepsze praktyki, case studies, twarde i miękkie umiejętności i narzędzia – autorstwa najlepszych specjalistów zarządzania projektami w Polsce.

Strefa Praktyki

Praktyczne, nierzadko innowacyjne zastosowania technik oraz narzędzi z obszaru zarządzania projektami i tematów powiązanych. Innymi słowy praktyka w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Strefa Wywiadu

Strefa Wywiadu

Rozmowy z ekspertami zarządzania projektami. Uwaga – wielu zagranicznych rozmówców, liderów uznanych na całym świecie.

Strefa PMI PC

Informacje z życia PMI Poland Chapter: zapowiedzi wydarzeń (kongresów, konferencji) i relacje z nich, osiągnięcia PMI PC, nowe projekty, ciekawostki z życia oddziałów regionalnych.

Strefa Wydarzeń

Relacje z najważniejszych konferencji, kongresów, seminariów oraz pozostałych spotkań poświęconych zarządzaniu.

Strefa Studenta

Aktualności w akademickim życiu studentów oraz kół naukowych zarządzania projektami. Doświadczenia studentów oraz ich własne projekty.

Strefa Recenzji

Strefa Recenzji

Omówienia publikacji książkowych, które z czystym sercem możemy zarekomendować wszystkim chcącym dowiedzieć się czegoś więcej.

Strefa Felietonu

Strefa Felietonu

Rozważania o życiu, projektach, zarządzaniu, psychologii i o „wszystkim tym, co ważne” w lekkiej formie i z przymrużeniem oka.

Strefa PMI w liczbach

5
lata
20
wydań
5000
odbiorców
218
artykułów
684
strony łącznie
100
pasji

Strefa PMI to nie tylko czasopismo, ale również społeczność!

Podczas III Konferencji Zarządzania Projektami we Wrocławiu (Maj 2016)

"Dziękuję za pomysł i trud pracy nad Strefą. Moim skromnym zdaniem jest to bardzo wartościowy magazyn dla PM-ów na rynku."

[Tutaj może znaleźć się Twoja opinia/rekomendacja. Chcesz nam ją przekazać - kliknij na podpis pod zdjęciem]

Brak zdjęcia
[Kliknij by dodać Swoją opinię]

"Z czasem Strefa PMI stała się klasą sama w sobie. Gratulacje!!!"

"Już niedługo będzie to najczęściej cytowany, czytany i polecany magazyn dla PM-ów, bo jak widać tworzony z pasją i dla pasjonatów."

Marcin Kosidłowski
Marcin Kosidłowski

"Widać wielki wkład pracy w tworzenie i doskonalenie tego pisma. Warte polecenia."

Inspirujący i poszerzający horyzonty magazyn, tworzony przez ekspertów i ludzi z pasją. Właśnie to połączenie sprawia, że otrzymujemy unikalną wiedzę, podaną w bardzo przystępny sposób. Kibicuję w dalszym rozwoju!

Karolina Jarocka

"Wysoka jakość merytoryczna i wizualna. Osobiście gratuluję i dziękuję autorom tekstów oraz całej redakcji za dobrą lekturę. Polecam!"

Gorczyński Bartosz
Bartosz Gorczyński

"Bardzo podobają mi się artykuły opisujące przykłady zastosowań metodyk zarządzania projektami w środowisku polskim."