Czym jest Strefa PMI?

Strefa PMI jest kwartalnikiem wydawanym przez Project Management Institute Poland Chapter  – polski oddział największej na świecie organizacji zrzeszającej praktyków zarządzania projektami. Szerzymy wiedzę o najlepszych praktykach w zarządzaniu projektami,  programami i portfelami, promujemy zarządzanie projektami w środowiskach biznesowych i naukowych oraz inspirujemy Czytelników w poszukiwaniu drogi rozwoju zawodowego.

Dla kogo piszemy?

Tworzymy pismo skierowane do wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z zarządzaniem projektami: od początkujących adeptów sztuki zarządzania projektami po ekspertów i wybitnych specjalistów. Od pasjonatów agile po twardych zwolenników tradycyjnych metodyk i standardów. Od członków zespołów projektowych po menadżerów portfeli. Od mikroprzedsiębiorców po członków zarządów dużych firm i instytucji sektora publicznego i prywatnego.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy gronem praktyków zarządzania projektami z różnych branż, ale przede wszystkim jesteśmy pasjonatami, których łączy ciągłe dążenie do odkrywania nowej wiedzy i dzielenia się nią jak najszerzej. Nasz kwartalnik traktujemy nie jako cel sam w sobie, ale jako środek do upowszechniania wiedzy o zarządzaniu projektami i rozwijania świadomości wagi projektów dla rozwoju ludzi, społeczeństwa i państwa.

Strefa PMI w liczbach7
lat
31
wydań
5,000
odbiorców
398
artykułów
300
autorów
1,312
stron
90
publikacji online
100%
pasji

Poznaj redakcję Strefy PMI

Szymon Pawłowski

Redaktor naczelny


Kierownik projektów, konsultant i trener zarządzania projektami z kilkuletnim doświadczeniem. Pasjonat PMO, portfeli i organizacyjnych aspektów zarządzania projektami. W redakcji Strefy PMI odpowiedzialny za kreowanie i wdrażanie (pozornie) niewykonalnych pomysłów. Wciąż chce więcej i lepiej. Wymagający perfekcjonista, swoją drobiazgowością doprowadza resztę zespołu do szewskiej pasji. Prace nad kolejnymi numerami dopina na przysłowiowy ostatni guzik.

Dominika Kantorowicz

Zastępca Redaktora Naczelnego, Strefa Wywiadu


Zawodowo komunikolog w branży nieruchomości komercyjnych. Realizuje działania z zakresu
marketingu korporacyjnego, PR i koordynuje działania komunikacyjne projektów spółki. Pasjonatka
szeroko pojętej komunikacji, budowania wizerunku i employer brandingu. Z zarządzaniem
projektami związana jest z wykształcenia. W życiu zawodowym przemyca co może. Po godzinach
miłośniczka kultury francuskiej, dobrej kawy, a w sezonie zimowym – mors.

Kamila Czerniak

Portal Strefy PMI, IT, Patronaty Medialne, Strefa Wydarzeń


IT Project Manager i Scrum Master w firmie Sente, gdzie prowadzi projekty wdrożeniowe systemów ERP. Absolwentka Zarządzania i Informatyki na Politechnice Wrocławskiej oraz Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej. Project Management to pasja i ścieżka kariery, którą stale rozwija poprzez certyfikacje, warsztaty, konferencje. Stale poszerza wiedzę w zakresie Agile, Lean, Leadership. Z PMI związana od 2013 roku. Interesuję się marketingiem internetowym, grafiką komputerową, nowinkami technologicznymi. Uwielbia podróżowanie po greckich wyspach.

Mateusz Szymborski

Social Media i Marketing, Strefa Studenta


Zakręcony na punkcie zarządzania projektami. Absolwent Global Production Engineering and Management na Politechnice Warszawskiej. Podąża ścieżką naukową, by uzyskać w przyszłości tytuł doktora. Dużo wymaga od siebie, jak i od innych. Uwielbia kontakt i pracę z ludźmi, to ona dodaje mu skrzydeł. W wolnym czasie pływa, udaje się na długie wędrówki i z chęcią odkrywa nowe miejsca podróżując. W Strefie PMI zajmuje się marketingiem oraz przedstawia nieszablonowe projekty ze środowiska studenckiego.

Anna Gambal

Redaktor


Duża dawka energii na szpilkach w małym opakowaniu. Zarządzanie projektami jest dla niej pasją, pracą, sztuką, ale też nauką. Jest certyfikowanym kierownikiem projektów (PMP®, AgilePM®, GeenBelt), a zdobytej wiedzy nie waha się stosować w praktyce. W redakcji odpowiada za ustanowienie procesów usprawniających wydanie numeru. Jest także autorką tekstów i wywiadów. Amatorka fotografii (lubi macro, pejzaże i panoramy), a kiedy może, wyrusza odkrywać nowe zakątki świata. Audiobooków słucha z takim samym skupieniem, jak swoich zespołów projektowych. Poszukuje perfekcji w otaczającym ją świecie.

Adrian Nowaczyk

Redaktor, Portal Strefy PMI, IT


Big Data & Advanced Analytics Engineering Manager w Commerzbank AG. Absolwent Politechniki Łódzkiej oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej. W swojej, ponad 10-letniej, karierze pełnił różne role – realizował się, jako software engineer, Product Owner oraz Project Manager. Doświadczenie zdobywał w obszarze ICT oraz Digital Payments, wspierając rozwój globalnych rozwiązań telekomunikacyjnych oraz systemów płatności mobilnych. Prywatnie zapalony podróżnik – zakochany w Australii oraz Azji.

Ada Grzenkowicz

Redaktor


Dyrektor ds. Edukacji i Rozwoju w PMI PC Gdańsk Branch, Program Manager PMI Camps. Zawodowo Scrum Master i Agile Coach w Nordei. Nieustannie rozwija swoje kompetencje, entuzjastka zwinnego podejścia do zarządzania projektami. Trener i mentor w zakresie zarządzania projektami oraz komunikacji. Z wykształcenia filolog rosyjski i fotograf. W wolnym czasie uwielbia gotować, grać w squasha i czytać książki.

Monika Potiopa

Redaktor, Strefa Praktyki


Informatyk w spódnicy podążająca ścieżką Software Project Managera. Dumna z każdego prowadzonego projektu! Po godzinach Team Leader zespołu ds. marketingu oraz Redaktor strefy recenzji Strefy PMI. W wolnym czasie mol książkowy, z pasją głosząca w sieci agilowy gospel. Wyleczona z długoletniego perfekcjonizmu zwolenniczka racjonalnych zmian oraz adoptowania się do otaczających warunków.

Malwina Szopa

Redaktor, Strefa Recenzji


Robi to, co jest jej pasją. Jest IT Project Managerem i Scrum Masterem zespołu Ops w firmie Synerise.
Realizuje projekty dla dużych klientów enterprise. Dodatkowo, stara się ogarniać bieżące zagadnienia
kreatywnego chaosu panującego na jej podwórku. Z zarządzaniem projektami jest związana 24
godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Po godzinach uwielbia spędzać czas z dzieciakami,
jazdę na rowerze i dobry film.

Milena Henszke

Redaktor


Na co dzień Scrum Master w Lufthansa Systems Poland. Stale rozwija kompetencje w zakresie zwinności i przywództwa. Z PMI Gdańsk Branch związana od 2015 roku. W wolnym czasie odkrywa świat planując mniejsze lub większe podróże, wycieczki rowerowe oraz szlifując hiszpański.

Magdalena Hajost

Redaktor, Portal Strefy PMI


Zawodowo IT Project Manager w firmie Apator Rector. Lubi wyzwania, nowe sytuacje, dynamiczne i energiczne zarządzanie. W pracy łączy metodykę zwinną i kaskadową, biorąc z nich to, co najlepsze. Na co dzień zorientowana na cel, ambitna i zaangażowana. Ceni kreatywność i szczerość w pracy zespołowej. Uważa, że projekty tworzą ludzie i na nich również skupia swoją uwagę. Interesuje się historią polskiej muzyki młodzieżowej. Uwielbia koncerty i festiwale. W wolnym czasie pokonuje kolejne kilometry na rowerze.

Renata Puszkiel

Redaktor, Strefa PMI PC


Zawodowo zajmuje się prowadzeniem projektów dla szwajcarskich firm wchodzących na rynek w Europie Środkowo-Wschodniej. Nieustannie poszerza swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz szuka nowych inspiracji. Uwielbia pracę zespołową i pozytywną energię, jaka się przy niej wyzwala. W wolnych chwilach ćwiczy fitness na stepie oraz przemierza kolejne kilometry na rowerze. Nie wyobraża sobie życia bez podróży i poznawania świata.

Joanna Emilia Gancarczyk

Redaktor, IT


Absolwentka Politechniki Wrocławskiej (W7, W8). Zawodowo analityk biznesowy i scrum master. Od 2016 związana z PMI PC.
W wolnym czasie podróżuje lub słucha muzyki analogowej (Motown Records, classic & progressive rock). Kolekcjoner czarnych płyt i polskiej sztuki użytkowej.

Leszek Łukaszewski

Redaktor, Strefa na Luzie


Na co dzień szlifuje umiejętności w zarządzaniu projektami. Pracuje w firmie specjalizującej się w projektowaniu, integracji i utrzymaniu kompleksowych rozwiązań end-to-end. Prowadzi projekty dla operatorów telekomunikacyjnych oraz data center, sektora enterprise, a także branży mediów w Polsce. Z zarządzaniem projektami związany jest zawodowo jako Project Manager. W celu połączenia praktyki i teorii ukończył studia MBA Project Management. Hobbystycznie prowadzi bloga www.agile-lives.com. Po godzinach spędza czas aktywnie. Męczy go siedzenie w jednym miejscu.

Przemysław Samitowski

Redaktor


Zawodowo certyfikowany PM zajmujący się zarządzaniem projektami i produktami w obszarze IT. Dzięki stale zdobywanemu doświadczeniu
łączy oba światy: biznesowy i techniczny w celu wypracowania zawsze jak najlepszych rozwiązań. Po godzinach uwielbia planować podróże od a do z, pasjonat czytania książek i słuchania winylowych płyt.

Kornelia Trzęsowska

Redaktor


Pochodzi z Wrocławia i pracuje jako Project Manager w IT, co bardzo lubi – branża ta codziennie zaskakuje ją nowymi wyzwaniami. Dodatkowo dużo przyjemności sprawiają jej kreatywne i artystyczne zajęcia – od zawsze lubi pisać, a jej dziecięcym marzeniem była praca w gazecie. Strefa PMI jest dla niej przestrzenią, która pozwala łączyć różne pasje w jednym miejscu oraz być na bieżąco z PMowym światem. Czynnie wspiera wrocławski oddział PMI.

Aneta Catalan Sikorska

Redaktor


Absolwentka Politechniki Łódzkiej wydziału EEIA, przez ostatnie 7 lat pracowała, jako Informatyk w branży telekomunikacyjnej.
Niepoprawna optymistka, która uwielbia pracę z ludźmi. Ceni pracę zespołową, ponieważ szczerze wierzy w efekt synergii. Dopiero rozpoczyna swoją przygodę z zarządzaniem projektami. Zafascynowana tym tematem i zdeterminowana, by poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności, dzisiaj konsekwentnie buduje swoją ścieżkę kariery, aby w niedalekiej przyszłości sprawdzić się jako Project Manager.
Prywatnie miłośniczka literatury fantasy, kultury latynoamerykańskiej i podróży ze swoją rodziną.

Kamil Potocki

Redaktor


Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i zarządzania strategicznego oraz Politechniki Warszawskiej w zakresie wyceny nieruchomości. Ukończył też studia podyplomowe z Zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie (SMS) i Marketingu internetowego.
Zainteresowania zawodowe to rynek nieruchomości, zarządzanie bezpieczeństwem w lotnictwie i marketing. Pozazawodowo interesuje się m.in. psychologią, wpływem społecznym i nowinkami technicznymi.

Elżbieta Świtalska

Redaktor


Uwielbia wyzwania, ludzi i działanie. Zatem zarządzanie i organizowanie jest tym, do czego się urodziła. To i zainteresowanie kulturą i sztuką oraz pragnienie zmian doprowadziły do podjęcia wielu inicjatyw, które były skierowane do dzieci, emerytów, rodziców i nie tylko. Organizuje spotkania integracyjne, wydarzenia kulturalne, biznesowe oraz naukowe. Współpracuje z biznesem, samorządami, organizacjami pozarządowymi i środowiskiem naukowym. W realizacji swej pasji czerpie z doświadczeń zdobytych przez lata pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem projektami, tworzeniem strategii i pisaniem wniosków o dofinansowanie. Zaangażowanie w życie społeczności lokalnych sprawia, że należy do wielu stowarzyszeń, rad i klubów. Swoimi doświadczeniami i pasją do zarządzania dzieli się ze studentami podczas zajęć prowadzonych na Politechnice Poznańskiej. Uzyskała stopień doktora z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości na Politechnice Poznańskiej.

Joanna Kruszyńska

Redaktor


Absolwentka Politechniki Warszawskiej, która wybrała naukową ścieżkę rozwoju. Na co dzień poszukuje nowych, ambitnych możliwości, w których będzie mogła w pełni poszerzać swoje umiejętności i wiedzę. Swoją przygodę z zarządzaniem projektami zaczęła na studiach poprzez działalność w kole naukowym.

Michał Barcik

Redaktor


Od początku kariery zawodowej związany z marketingiem w branży FMCG i pracą dla marek jak: Lubella, Tymbark czy Hit. Aktualnie w firmie odpowiedzialny za transformacje i rozwój metodyk zarządzania projektami. Pasjonat pływania i ekonomii behawioralnej.

Współpraca

Pragniesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na naszych łamach? A może chcesz zareklamować swoją firmę? Pozyskać nasze wsparcie przy promocji swojego wydarzenia? Albo wejść z nami w stałą współpracę?
Oferujemy możliwość zaprezentowania się szerokiemu środowisku zarządzania projektami i budowania wizerunku jako w Polsce i współudział w tworzeniu dynamicznie rozwijającego się kwartalnika i portalu.

Czytelnicy o Strefie PMI

“Ciekawe artykuły poruszające tematy ważne dla inżyniera. Pismo warte zainteresowania.”

Scrum Master, Warszawa

“Z czasem Strefa PMI stała się klasą sama w sobie. Gratulacje!!!”

Kierownik Projektów i Programów, Warszawa

Inspirujący i poszerzający horyzonty magazyn, tworzony przez ekspertów i ludzi z pasją. Właśnie to połączenie sprawia, że otrzymujemy unikalną wiedzę, podaną w bardzo przystępny sposób. Kibicuję w dalszym rozwoju!

Project Manager, Kraków

“Doskonały pomysł, za który należy gorąco podziękować inicjatorom i sprawcom tego przedsięwzięcia.”

Project Manager, Londyn

“Widać wielki wkład pracy w tworzenie i doskonalenie tego pisma. Warte polecenia.”

Cloud Solutions Architect, Warszawa

“Bardzo podobają mi się artykuły opisujące przykłady zastosowań metodyk zarządzania projektami w środowisku polskim.”

Project Manager, Wrocław

“Strefa PMI to najnowsze trendy, interesujące opinie, ciekawostki w dziedzinie zarządzania projektami, zaprezentowane z niezwykłą pasją i pomysłem.”

Project Manager, Warszawa

[Tutaj może znaleźć się Twoja opinia/rekomendacja. Chcesz nam ją przekazać – kliknij na podpis pod zdjęciem]

Twoja opinia jest dla nas ważna