Czym jest Strefa PMI?

Strefa PMI jest kwartalnikiem wydawanym przez Project Management Institute Poland Chapter – polski oddział największej na świecie organizacji zrzeszającej praktyków zarządzania projektami. Naszą misją jest szerzenie wiedzy o najlepszych praktykach w zarządzaniu projektami, programami i portfelami oraz promowanie zarządzania projektami w środowiskach biznesowych i naukowych. Pragniemy dzielić się najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie i inspirować naszych Czytelników w poszukiwaniu drogi rozwoju zawodowego.

Kto tworzy Strefę PMI?

Jesteśmy gronem praktyków zarządzania projektami z różnych branż i „obszarów” project managementu. Ale przede wszystkim jesteśmy pasjonatami – łączy nas ciągłe dążenie do odkrywania nowej wiedzy i dzielenia się nią jak najszerzej. Nasz kwartalnik traktujemy nie jako cel sam w sobie, ale jako środek do upowszechniania wiedzy o zarządzaniu projektami i rozwijania świadomości wagi projektów dla rozwoju ludzi, społeczeństwa i państwa. Wierzymy, że to ważne i pragniemy w ten sposób razem z PMI Poland Chapter współtworzyć społeczność praktyków i miłośników zarządzania projektami.

Dla kogo jest Strefa PMI?

Mamy ambicję tworzyć pismo skierowane do wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z zarządzaniem projektami. Od pasjonatów agile po twardych zwolenników tradycyjnych metodyk i standardów. Od początkujących adeptów sztuki zarządzania projektami po ekspertów i wybitnych specjalistów w swoim obszarze. Od członków zespołów projektowych po menedżerów portfeli. Od mikroprzedsiębiorców po członków zarządów dużych firm i instytucji sektora publicznego i prywatnego. Od studentów zainteresowanych projektami po badaczy naukowych, wykładowców i profesorów zarządzania.

Wydanie drukowane

Strefa PMI wydanie drukowane

Strefa PMI to nie tylko czasopismo dostępne online, ale przede wszystkim drukowany magazyn, kolportowany bezpłatnie na największych wydarzeniach poświęconych zarządzaniu projektami w Polsce i na seminariach oddziałów PMI. Obecnie Strefa PMI rozchodzi się w ponad 2000 egzemplarzy drukowanych. Dziękujemy wszystkim za wspólne osiągnięcie tego celu i stawiamy sobie kolejny!

Wydanie PDF

Strefa PMI wydanie PDF

Strefa PMI jest również dostępna bezpłatnie do pobrania dla wszystkich zainteresowanych w klasycznym formacie PDF. Pliki PDF z każdym numerem Strefy PMI są w pełni skalowalne oraz wyszukiwalne, dzięki czemu lektura naszego kwartalnika na urządzeniach mobilnych staje się jeszcze bardziej przyjemna i wygodna.

Sekcje Strefy PMI

Temat Numeru

Temat Numeru

Kilka artykułów omawiających jedno istotne zagadnienie zarządzania projektami pod różnym kątem i z różnych perspektyw.

Strefa Wiedzy

Strefa Wiedzy

Analizy, nowe trendy, najlepsze praktyki, case studies, twarde i miękkie umiejętności i narzędzia – autorstwa najlepszych specjalistów zarządzania projektami w Polsce.

Strefa Praktyki

Praktyczne, nierzadko innowacyjne zastosowania technik oraz narzędzi z obszaru zarządzania projektami i tematów powiązanych. Innymi słowy praktyka w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Strefa Wywiadu

Strefa Wywiadu

Rozmowy z ekspertami zarządzania projektami. Uwaga – wielu zagranicznych rozmówców, liderów uznanych na całym świecie.

Strefa PMI PC

Informacje z życia PMI Poland Chapter: zapowiedzi wydarzeń (kongresów, konferencji) i relacje z nich, osiągnięcia PMI PC, nowe projekty, ciekawostki z życia oddziałów regionalnych.

Strefa Wydarzeń

Relacje z najważniejszych konferencji, kongresów, seminariów oraz pozostałych spotkań poświęconych zarządzaniu.

Strefa Studenta

Aktualności w akademickim życiu studentów oraz kół naukowych zarządzania projektami. Doświadczenia studentów oraz ich własne projekty.

Strefa Recenzji

Strefa Recenzji

Omówienia publikacji książkowych, które z czystym sercem możemy zarekomendować wszystkim chcącym dowiedzieć się czegoś więcej.

Strefa Felietonu

Strefa Felietonu

Rozważania o życiu, projektach, zarządzaniu, psychologii i o „wszystkim tym, co ważne” w lekkiej formie i z przymrużeniem oka.

Strefa PMI w liczbach

6
lat
25
wydania
5000
odbiorców
317
artykułów
1000
stron łącznie
100
pasji

Strefa PMI to nie tylko czasopismo, ale również społeczność!

Podczas III Konferencji Zarządzania Projektami we Wrocławiu (Maj 2016)

[Tutaj może znaleźć się Twoja opinia/rekomendacja. Chcesz nam ją przekazać - kliknij na podpis pod zdjęciem]

Brak zdjęcia
[Kliknij by dodać Swoją opinię]

"Wysoka jakość merytoryczna i wizualna. Osobiście gratuluję i dziękuję autorom tekstów oraz całej redakcji za dobrą lekturę. Polecam!"

Gorczyński Bartosz
Bartosz Gorczyński

"Widać wielki wkład pracy w tworzenie i doskonalenie tego pisma. Warte polecenia."

"Pismo posiada profesjonalny charakter. Już po przeczytaniu kilku artykułów widać pasjonatów stojących za jego tworzeniem."

Łukasz Łuczynowicz

"Dziękuję za pomysł i trud pracy nad Strefą. Moim skromnym zdaniem jest to bardzo wartościowy magazyn dla PM-ów na rynku."

"Bardzo podobają mi się artykuły opisujące przykłady zastosowań metodyk zarządzania projektami w środowisku polskim."

"Ciekawe artykuły poruszające tematy ważne dla inżyniera. Pismo warte zainteresowania."

Stańczak Rafał
Rafał Stańczak

"Strefa PMI to najnowsze trendy, interesujące opinie, ciekawostki w dziedzinie zarządzania projektami, zaprezentowane z niezwykłą pasją i pomysłem."

Katarzyna Wójcik