Czym jest Strefa PMI?

Strefa PMI jest kwartalnikiem wydawanym przez Project Management Institute Poland Chapter  – polski oddział największej na świecie organizacji zrzeszającej praktyków zarządzania projektami. Szerzymy wiedzę o najlepszych praktykach w zarządzaniu projektami,  programami i portfelami, promujemy zarządzanie projektami w środowiskach biznesowych i naukowych oraz inspirujemy Czytelników w poszukiwaniu drogi rozwoju zawodowego.

Dla kogo piszemy?

Tworzymy pismo skierowane do wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z zarządzaniem projektami: od początkujących adeptów sztuki zarządzania projektami po ekspertów i wybitnych specjalistów. Od pasjonatów agile po twardych zwolenników tradycyjnych metodyk i standardów. Od członków zespołów projektowych po menadżerów portfeli. Od mikroprzedsiębiorców po członków zarządów dużych firm i instytucji sektora publicznego i prywatnego.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy gronem praktyków zarządzania projektami z różnych branż, ale przede wszystkim jesteśmy pasjonatami, których łączy ciągłe dążenie do odkrywania nowej wiedzy i dzielenia się nią jak najszerzej. Nasz kwartalnik traktujemy nie jako cel sam w sobie, ale jako środek do upowszechniania wiedzy o zarządzaniu projektami i rozwijania świadomości wagi projektów dla rozwoju ludzi, społeczeństwa i państwa.

Strefa PMI w liczbach

11
lat
44
wydania
5,000+
odbiorców
926
artykułów
425
autorów
2628
strony
625
publikacji online
100%
pasji

Poznaj redakcje Strefy PMI

Szymon Pawłowski

Redaktor Naczelny

Kierownik projektów, konsultant i trener zarządzania projektami z kilkuletnim doświadczeniem. Pasjonat PMO, portfeli i organizacyjnych aspektów zarządzania projektami. W redakcji Strefy PMI odpowiedzialny za kreowanie i wdrażanie (pozornie) niewykonalnych pomysłów. Wciąż chce więcej i lepiej. Wymagający perfekcjonista, swoją drobiazgowością doprowadza resztę zespołu do szewskiej pasji. Prace nad kolejnymi numerami dopina na przysłowiowy ostatni guzik.

+48 503 011 508

Kamila Czerniak

Z-ca Redaktora, Portal Strefy PMI, IT

IT Project Manager w SoftServe. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie projektowe m.in. w implementacji i wdrożeniach systemów klasy ERP, platform B2B, B2C oraz Big Data (GCP, AWS). Absolwentka Zarządzania i Informatyki na Politechnice Wrocławskiej oraz Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej. Project Management to ścieżka kariery i pasja, która zrodziła się juz na etapie studiów. Z Project Management Institute związana od 2013 roku. Obecnie mocno rozwija się w tematach dobrostanu psychicznego i zwiększania komfortu życiu. W wolnym czasie podróżuje, szczególnie po wyspach (m.in. greckich), dronuje, lata szeroko pojętymi środkami, boksuje, pływa i spełnia marzenia.

+48 665 267 979

Mateusz Szymborski

Social Media i Marketing, Strefa Studenta

Zakręcony na punkcie zarządzania projektami. Kierownik Projektów w firmie produkcyjnej. Po godzinach wykładowca Politechniki Warszawskiej. Ze Strefą PMI związany od 2019 r. jako team leader. Dużo wymaga od siebie, jak i od innych. Uwielbia kontakt i pracę z ludźmi, to ona dodaje mu skrzydeł. Przy każdej możliwej okazji, wprowadza w życie swoje nieszablonowe pomysły jako pasjonat usprawnień i optymalizacji. W wolnym czasie pływa, udaje się na długie wędrówki i z chęcią odkrywa nowe miejsca podróżując.

+48 791 197 844

Małgorzata Tobis

Social Media i Marketing

Studentka zarządzania w marketingu i e-biznesu. Zawodowo odpowiada za działania marketingowe, wspierając marki w świadomej budowie wizerunku oraz tworzeniu treści. Zawsze gotowa by spakować plecak, wsiąść w samolot i wyruszyć w nieznane.

Anna Gambal

Redaktor

Duża dawka energii na szpilkach w małym opakowaniu. Zarządzanie projektami jest dla niej pasją, pracą, sztuką, ale też nauką. Jest certyfikowanym kierownikiem projektów (PMP®, AgilePM®, GeenBelt), a zdobytej wiedzy nie waha się stosować w praktyce. W redakcji odpowiada za ustanowienie procesów usprawniających wydanie numeru. Jest także autorką tekstów i wywiadów. Amatorka fotografii (lubi macro, pejzaże i panoramy), a kiedy może, wyrusza odkrywać nowe zakątki świata.

Malwina Szopa

Redaktor, Strefa Recenzji

Praca to jej pasja, nie wyobraża sobie, że mogłaby zmienić rolę i nie być IT Project Managerem. Realizuje projekty w branży IT dla dużych klientów enterprise. Dodatkowo, stara się ogarniać bieżące zagadnienia kreatywnego chaosu panującego na jej podwórku. Z zarządzaniem projektami jest związana 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Po godzinach uwielbia spędzać czas z dzieciakami, jazdę na rowerze i dobry film.

Renata Puszkiel

Redaktor, Strefa PMI PC

Zawodowo analityczka biznesowa w IT. Nieustannie poszerza swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz szuka nowych inspiracji. Uwielbia pracę zespołową i pozytywną energię, jaka się przy niej wyzwala. W wolnych chwilach ćwiczy fitness na stepie oraz przemierza kolejne kilometry na rowerze. Nie wyobraża sobie życia bez podróży i poznawania świata.

Joanna Kruszyńska

Redaktor

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, która wybrała naukową ścieżkę rozwoju. Na co dzień poszukuje nowych, ambitnych możliwości, w których będzie mogła w pełni poszerzać swoje umiejętności i wiedzę. Swoją przygodę z zarządzaniem projektami zaczęła na studiach poprzez działalność w kole naukowym.

Karolina Kryńska

Redaktor, Strefa Wydarzeń, Patronaty Medialne

Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami szkoleniowymi, głównie z obszarów zarządzania projektami, inżynierii oprogramowania, jak również kompetencji “miękkich”. W pracy niezwykle zorganizowana, konkretna, zadaniowa. Swoją otwartością i poczuciem humoru zawsze wnosi do zespołu dużo energii. Jest absolwentką kierunku zarządzania oraz podyplomowego zarządzania projektami.

Marcin Wilczak

Strefa Praktyki, Strefa na Luzie

Na co dzień ratuje życia jako etatowy Program Manager w branży Automotive Safety. Uważa, że jakość jest za darmo oraz że zawsze istnieje jakieś drugie wyjście. Propaguje niestety wciąż rzadkie podejście do ryzyka mówiące, że nie jest ono z góry tylko złe. Początkujący facylitator, entuzjasta zmian i kreatywnych zadań. Co roku wybiera nowy ulubiony sport. Uważnie patrzy w lusterka, bo Projekty są wszędzie.

Michał Barcik

Strefa Wiedzy

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Od początku kariery zawodowej związany z branżą FMCG, gdzie odpowiada za marketing, trade marketing i zarządzanie projektami. Miał przyjemność dołożyć swoją cegiełkę do komunikacji i rozwoju znanych marek jak: Lubella, Tymbark, Hit czy Cadbury. Aktualnie zarządza europejskim portfelem marek firmy Mondelez i współodpowiada za ich wyniki finansowe na ponad 20 rynkach. Wykładowca na kierunku Digital Transformation Manager na swojej Alma Mater. Pasjonat ekonomii behawioralnej.

Natalia Ziembowska

Strefa Studenta

Członkini Koła Naukowego PROJECT na Uniwersytecie Szczecińskim. Fascynuje ją słowo pisane, więc sumiennie rozwija się w kierunku copywritingu i redakcji tekstu. Lubi uczyć się nowych rzeczy, jest ciekawa świata i chętnie próbuje swoich sił w różnych dziedzinach szeroko pojętej sztuki (malowanie, fotografia, szydełkowanie). Prywatnie kocha książki, sport i pieski.


Współpraca

Pragniesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na naszych łamach? A może chcesz zareklamować swoją firmę? Pozyskać nasze wsparcie przy promocji swojego wydarzenia? Albo wejść z nami w stałą współpracę?
Oferujemy możliwość zaprezentowania się szerokiemu środowisku zarządzania projektami i budowania wizerunku jako w Polsce i współudział w tworzeniu dynamicznie rozwijającego się kwartalnika i portalu.


Przyjaciele Strefy PMI

Czytelnicy o Strefie PMI

“Ciekawe artykuły poruszające tematy ważne dla inżyniera. Pismo warte zainteresowania.”

Scrum Master, Warszawa

“Z czasem Strefa PMI stała się klasą sama w sobie. Gratulacje!!!”

Kierownik Projektów i Programów, Warszawa

Inspirujący i poszerzający horyzonty magazyn, tworzony przez ekspertów i ludzi z pasją. Właśnie to połączenie sprawia, że otrzymujemy unikalną wiedzę, podaną w bardzo przystępny sposób. Kibicuję w dalszym rozwoju!

Project Manager, Kraków

“Doskonały pomysł, za który należy gorąco podziękować inicjatorom i sprawcom tego przedsięwzięcia.”

Project Manager, Londyn

“Widać wielki wkład pracy w tworzenie i doskonalenie tego pisma. Warte polecenia.”

Cloud Solutions Architect, Warszawa

“Bardzo podobają mi się artykuły opisujące przykłady zastosowań metodyk zarządzania projektami w środowisku polskim.”

Project Manager, Wrocław

“Strefa PMI to najnowsze trendy, interesujące opinie, ciekawostki w dziedzinie zarządzania projektami, zaprezentowane z niezwykłą pasją i pomysłem.”

Project Manager, Warszawa

[Tutaj może znaleźć się Twoja opinia/rekomendacja. Chcesz nam ją przekazać – kliknij na podpis pod zdjęciem]

Twoja opinia jest dla nas ważna