REDAKCJA POLECA


Słuchać, a nie słyszeć – komunikacja w młodym zespole

Słuchać, a nie słyszeć – komunikacja w młodym zespole

avatarMałgorzata Tobismar 19, 20247 min.

Współpraca i komunikacja odgrywają kluczową rolę w każdym zespole, niezależnie od wieku czy doświadczenia jego członków. Jednakże w przypadku młodych teamów aspekty te nabierają szczególnego znaczenia. Jako młodzi ludzie, często dopiero rozpoczynający swoją przygodę zawodową, napotykamy na dotąd nieznane nam wyzwania, z którymi musimy się mierzyć. Komunikacja staje się wówczas niezbędna. To dzięki niej zespoły są w stanie pokonywać braki w doświadczeniu i wykorzystywać kreatywność każdego z jej członków. Poprawna wymiana informacji, jasna komunikacja celów oraz otwarta dyskusja nad pomysłami i rozwiązaniami stają się fundamentem sukcesu, a także podstawą do realizacji założonej wizji. Praca zespołowa to istotny element w prowadzeniu i realizacji…

Kto nie próbuje, ten nie wygrywa – o konkursie Global eCollaboration Competition

Kto nie próbuje, ten nie wygrywa – o konkursie Global eCollaboration Competition

avatarKatarzyna Baumgartlut 26, 20248 min.

Czasami jedna decyzja może całkowicie zmienić czyjeś życie. Ile razy los podsunął Ci jakąś propozycję, której nie zaakceptowałeś? Jak często nauczyciel/wykładowca/szef/znajomy mówili, żebyś spróbował wykorzystać daną szansę, ale bałeś się to zrobić? Czasem warto jest wyjść ze strefy komfortu, a o tym więcej poniżej. Najważniejszy pierwszy krok W trakcie studiów licencjackich dołączyłam do Koła Naukowego PROJECT, którego celem jest wspólne zdobywanie i szerzenie wiedzy dotyczącej zarządzania projektami. Dzięki KN PROJECT poznałam wielu wspaniałych ludzi, w tym opiekunkę naszego koła. To właśnie ona zaproponowała nam na początku 2021 roku udział w konkursie, który – jak się potem okazało – odmienił całe…

Project Manager vs sztuczna inteligencja – partnerstwo czy konflikt?

Project Manager vs sztuczna inteligencja – partnerstwo czy konflikt?

avatarSandra Pałkagru 8, 20237 min.

Rozwój sztucznej inteligencji otwiera przed nami nowe możliwości, a zarazem rzuca wyzwanie współczesnym modelom zarządzania projektami. Project Managerowie znajdują się w centrum dyskusji o tym, czy narzędzia oparte na AI zastąpią człowieka, czy może staną się cennym wsparciem. Czy sztuczna inteligencja może przejąć rolę Project Managera? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.  Rewolucja czy ewolucja? Sztuczna inteligencja (ang. Artificial Intelligence – AI), ze zdolnością do przyswajania, interpretowania danych i samodzielnego uczenia się, znacząco wpływa na zarządzanie projektami. Może automatyzować zadania, analizować dane i ulepszać procesy decyzyjne. Według definicji sztuczna inteligencja to zdolność systemów do interpretowania danych z zewnętrznych źródeł.  W dzisiejszym dynamicznym…

„Dasz radę, prawda?”, czyli jak zarządzać zespołem w młodym wieku

„Dasz radę, prawda?”, czyli jak zarządzać zespołem w młodym wieku

avatarZuzanna Czernickalis 30, 20238 min.

Coraz więcej organizacji powstaje z inicjatywy młodych osób. To właśnie to pokolenie przejawia wyraźną chęć do kreowania pozytywnych zmian w społeczeństwie, pragnąc aktywnie uczestniczyć w procesach transformacji. Czy wiesz jakie umiejętności są kluczowe dla skutecznego przywództwa wśród młodych osób? Czy można nauczyć się bycia liderem? Pojęcie „lider” wykracza daleko poza zasiadanie w zarządzie organizacji. Bycie liderem oznacza przede wszystkim zdolność do wpływania na innych, inspiracji do działania oraz mobilizacji wokół wspólnych celów. Młodzi liderzy mogą manifestować swoje przywództwo nie tylko poprzez formalne struktury organizacyjne, ale także poprzez inicjowanie społecznych kampanii, aktywność w dziedzinach kultury czy nauki, a nawet poprzez angażowanie…

Zaprojektuj się na walkę ze stresem!

Zaprojektuj się na walkę ze stresem!

avatarNatalia Ziembowskawrz 12, 20237 min.

Wiadomo, że jedyną pewną rzeczą w projekcie, jest zmiana. A zarządzanie zmianami przysparza nam wiele stresu i to nie tylko w pracy. Każdy ma także własne zmartwienia: choroby, terminy, kryzys gospodarczy, pieniądze, brak sił… Jak sobie z tym radzić? Ze stresem nam do twarzy? Z medycznego punktu widzenia, oprócz tego, co dzieje się w naszych głowach, jest kilka zewnętrznych objawów, charakterystycznych dla stresu. Trzęsące się ręce, zwiększona potliwość, przyspieszone tętno, rumieńce na twarzy, trudności z oddychaniem – to tylko kilka przykładów.  Pewien poziom stresu działa motywująco i jest znakiem, że chcemy coś dobrze wykonać, że coś jest dla nas ważne.…

…wczytaj starsze artykuły

CzyM jest Strefa Studenta?

Aktualności z życia środowiska akademickiego i kół naukowych zarządzania projektami. Doświadczenia studentów oraz ich własne projekty.


Najnowsze wydanie


ZŁOTY SPONSOR