Krakowski oddział PMI Poland Chapter istnieje od 2007 roku i jest jednym z najdłużej działających oddziałów PMI w Polsce. Realizujemy warsztaty rozwojowe z zakresu zarządzania projektami oraz umiejętności przywódczych. Współpracujemy z czołowymi uczelniami regionu, w tym z Krakowską Szkołą Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego, AGH oraz organizacjami studenckimi na tych uczelniach.

Realizujemy różne programy i wydarzenia rozwojowo-networkingowe, w tym:

  • Klub PMI Kraków skierowany do członków PMI z regionu Małopolski. Aktualnie spotkania ze względu na wirtualną formę, otwarte są także dla członków PMI z innych regionów,
  • WinPM (Women in Project Management) Kraków skierowany do kobiet zainteresowanych tematyką zarządzania projektami,
  • PM Cafe skierowany głównie do młodych adeptów zarządzania projektami (na czas pandemii został zawieszony),
  • PMI Kraków Kids Camp to obozy rozwojowe dla dzieci ze środowisk defaworyzowanych społecznie,
  • PAM Summit (Project and Business Analysis Management Summit) to pierwsza w Polsce i Europie konferencja dla project managerów i analityków biznesowych.

Przed pandemią wydarzenia odbywały się głównie w formie seminariów, w centrum Krakowa, gromadząc regularnie kilkadziesiąt osób, umożliwiając im efektywny networking i dzielenie się wiedzą.

Zeszły rok przyniósł kilkanaście spotkań online, głównie webinaria, warsztaty, szkolenia oraz Klub PMI. Internetowa forma wydarzeń umożliwiła dotarcie do dużo szerszego i bardziej zróżnicowanego grona odbiorców i prelegentów, gromadząc średnio od 60 do 200 osób z różnych części globu.

W 2020 r. dzieliliśmy się wiedzą z zakresu zarządzania ryzykiem, katastrof projektowych, ścieżki krytycznej, inteligencji emocjonalnej i produktywności. Kończyliśmy rok szkoleniem dla liderów oraz warsztatem Klubu PMI Kraków z zarządzania zmianą. Gościliśmy prelegentów z 7 różnych miast Polski i około 1000 aktywnych słuchaczy. Mieliśmy przyjemność współpracować z wieloma ekspertami. Szczególne podziękowania dla: Włodzimierza Jakubasa, Łukasza Góralczyka, Marka Kowalczyka, Gabriela Sznajdera, Ludmiły Pisiewicz, Magdaleny Kępińskiej-Jasny, Michała Bud-Gusaima i Piotra Nabielca.

Zespół PMI Kraków. Gościnnie – Grzegorz Szałajko.

W tym roku wystartowaliśmy także ambitnie. Wraz z Krzysztofem Ogonowskim i firmą Silfra Consulting zaczęliśmy od przybliżenia wiedzy z zarządzania zmianą według metodyki ProSci w trakcie otwartego webinarium, które zgromadziło ponad 200 osób.

Następnie zorganizowaliśmy dwa webinaria w języku angielskim, umożliwiając uczestnictwo szerszej, międzynarodowej publiczności.

W lutym, wraz z Robertem Rogalą zastanawialiśmy się, czy istnieje agile’owa rola dla tradycyjnego Project Managera.

W marcu, łącząc się z Kalifornią, gościliśmy Pedro-Marię Sanchesa, który na przykładzie Kalifornijskiego Wydziału Transportu pokazał, jak ważne jest zarządzanie ryzykiem podczas podejmowania decyzji w projekcie.

W kwietniu przynieśliśmy innowację – spotkanie w formule Open Space z Grzegorzem Szałajko, w trakcie którego sami uczestnicy decydowali o dyskutowanych tematach w obszarze zarządzania interesariuszami.

W maju, wspólnie z Kingą Bazior, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „Jak organizować i przeprowadzać owocne spotkania online?”. Było praktycznie, rzeczowo i na temat, a uczestnicy poznali gotowe do zastosowania dobre praktyki i narzędzia.

Nasza aktywność to jednak nie tylko działania szkoleniowo-rozwojowe!

Już we wrześniu, pod egidą PMI PC, planujemy organizację ogólnopolskiego turnieju tenisa ziemnego. To pierwszy projekt o charakterze sportowo-integracyjnym w historii polskiego oddziału PMI. Zapraszamy do śledzenia naszej komunikacji na ten temat!

Zespół Krakowskiego Oddziału PMI PC zaprasza do Krakowa!

Krakowski oddział PMI PC w liczbach:

+100
seminariów i webinariów
3
edycje międzynarodowej konferencji PAM Summit (ponad 300 uczestników w pierwszej edycji)
3
edycje PMI Kraków Kids Cam
750
uczestników w ramach programu WinPM

Znajdź nas:


Image

Image