Project Management Institute Poland Chapter Szczecin Branch to grono ludzi o zróżnicowanych osobowościach i doświadczeniach zawodowych. Jesteśmy otwarci na zdobywanie nowej wiedzy oraz poszerzanie kompetencji w zakresie zarządzania projektami. Dzielenie się wiedzą oraz wzajemne wsparcie tworzy z nas zintegrowany i silny zespół.

.

Historia PMI Poland Chapter Szczecin Branch sięga 2014 roku, kiedy to grupa pasjonatów zarządzania projektami podjęła pierwsze próby założenia oddziału. Ostatecznie oddział szczeciński PMI powstał w 2015 roku i od 6 lat sukcesywnie realizuje strategie PMI, zarówno te lokalne, jak i ogólnopolskie.

W ciągu trwania swojej działalności zorganizowaliśmy dwie konferencje Highway to Project Management i ponad 40 seminariów. Na nasze spotkania zapraszamy nie tylko praktyków zarządzania projektami, ale również osoby, które chcą się rozwijać stawiając pierwsze kroki w tej dziedzinie. Na naszych konferencjach gościliśmy prelegentów z całego świata. Międzynarodowy charakter tych wydarzeń przyciągał szerokie grono zainteresowanych – członków PMI oraz lokalnego biznesu.

Fot. Robert Chmara Highway to Project Management 2019

Comiesięczne seminaria, odbywające się w ostatni wtorek miesiąca, charakteryzują się zróżnicowaną tematyką – od technicznych aspektów zarządzania projektami, po rozwój kompetencji miękkich.

W organizowanych wydarzeniach i spotkaniach cenimy sobie wymianę uwag i doświadczeń między uczestnikami w czasie przeznaczonym na networking. Konsekwentnie gromadzimy informacje zwrotne od uczestników, aby podnosić standardy i jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych sympatyków.

Jednym z kluczowych elementów wyróżniających nasz oddział jest organizacja corocznych warsztatów PMP Study Group we współpracy z PMI Finland Chapter. Naszą dumą jest liczba uczestników, która wzrasta z roku na rok oraz informacje o dużej zdawalności w procesie certyfikacji PMP, które mamy z przypływających podziękowań osób biorących udział w warsztatach.

Warsztaty cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem nie tylko ze strony odbiorców, ale również lektorów. Dotąd udało nam się zrealizować trzy edycje i naszym celem jest kontynuacja tego przedsięwzięcia w kolejnych latach.

Fot. Robert Chmara Spotkanie strategiczne Zarządu

Plany oddziału na rok 2021 obejmują między innymi uściślenie współpracy z naszymi zagranicznymi prelegentami z PMP Study Group i organizowanie seminariów online z ich udziałem.

Rok 2020 dla nas wszystkich był wyzwaniem, a w 2021 postanowiliśmy skupić się nad możliwościami, jakie oferuje nam praca w trybie zdalnym.

Rób co możesz, w miejscu, jakim jesteś i z tym, co masz.

Theodore Roosevelt

Konwencja online organizowanych wydarzeń pozwala nam zwiększyć zasięgi, czego najlepszym dowodem jest rekordowa liczba uczestników pierwszego seminarium w 2021 roku. Aby utrzymać tę wysoko postawioną poprzeczkę, wkładamy dużo energii w badanie potrzeb i oczekiwań słuchaczy oraz usprawnianie działań marketingowych.

Zaangażowanie w wolontariat PMI dało nam szansę na zbudowanie silnej więzi zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Wspieramy siebie wzajemnie w realizacji działań PMI oraz rozwoju naszych karier w tak odmiennych branżach, ale przede wszystkim łączy nas wzajemna sympatia. Życzyłabym każdemu oddziałowi PMI PC tak zgranego zespołu!

PMI PC Szczecin Branch w liczbach:

+160
największa frekwencja na wydarzeniu online w historii Oddziału
+300
liczba uczestników PMP Study Group
+40
zorganizowanych seminariów
2
konferencje Highway to Project Management

Znajdź nas:


Image

Image