Dwanaście lat pełnych wyzwań, rozwoju i pasji. Z okazji mojej wyjątkowej rocznicy, postanowiłam spojrzeć wstecz na moją drogę jako IT Project Managera. To nie tylko pracowite lata, ale przede wszystkim intensywna podróż, w trakcie której rozwijałam się zarówno pod kątem umiejętności twardych jak i miękkich, zdobywając nowe doświadczenia.


Praca na stanowisku IT Project Managera to nie tylko kierowanie projektami, ale także sztuka balansowania pomiędzy technicznymi aspektami, a wymiarem ludzkim. W ciągu ostatnich lat doskonaliłam umiejętność zarządzania zespołem, efektywnego rozwiązywania problemów (czyt. wyzwań) oraz planowania strategicznego. Każdy miesiąc, ba, nawet dzień wpłynął na moją zdolność do szybkiego podejmowania decyzji w środowisku, które jak to w IT zawsze jest dynamiczne.

Jedną z kluczowych zalet tego stanowiska jest ciągłe doskonalenie się i adaptacja do zmian. Ja również nieustannie rozwijam swoje umiejętności jako IT PM, śledząc najnowsze trendy i innowacje w branży IT, weryfikując ciekawostki z świata project managementu, Scrum, agile, scaled agile, Managementu 3.0… i tak można wymieniać dalej. Jedno jest pewne: ostatnie lata to dla mnie również podróż po krainie edukacji, a każdy prowadzony przeze mnie projekt był okazją do nauki czegoś nowego.

Jednak to, co wyróżnia IT Project Managera spośród innych ról, to umiejętność zarządzania relacjami międzyludzkimi. W moim przypadku, każdy projekt to nie tylko zestaw zadań do wykonania, ale także szansa na zbudowanie silnych więzi z całym zespołem (wewnętrznym i zewnętrznym). Bycie liderem to nie tylko delegowanie zadań, wsparcie i rozwijanie potencjału każdego członka grupy, ale także zakasanie rękawów i realizacja zadań razem z zespołem. Współpraca z ludźmi z całego świata, zarządzanie konfliktami, budowanie zaufania – to wszystko stało się integralną częścią mojej codziennej pracy. W końcu nie bez powodu mówi się, że w IT Project Management liczą się nie tylko spalone zadania, ale przede wszystkim relacje międzyludzkie.

Pasja to moja siła napędowa, która sprawia, że praca staje się źródłem satysfakcji. W moim przypadku, IT Project Management to nie tylko zawód, to właśnie moja pasja. Każdego dnia chętnie angażuję się w projekty, bo widzę w nich szansę na kreowanie czegoś nowego i wartościowego. To nie tylko praca, to fascynująca podróż po świecie technologii, innowacji i ludzkich możliwości.

Nie wyobrażam sobie pracy na innym stanowisku i jak pewnie wiele osób zauważyło, zawsze odmawiałam zmiany roli na inne związane z produktem, procesami czy przejściem do zarządzania utrzymaniem. To w projektach odnalazłam swoje miejsce, gdzie umiejętności techniczne spotykają się z umiejętnościami interpersonalnymi, tworząc harmonijną całość.

12 lat jako IT Project Manager to nie tylko czas pracy, to czas pasji, edukacji i łączenia pracy z życiem osobisty,. Patrząc w przeszłość, z radością przyjmuję te lata, a jednocześnie z niecierpliwością wyczekuję kolejnych wyzwań, które niesie przyszłość. Praca na tym stanowisku to dla mnie styl życia, którym jestem dumna dzielić się z innymi profesjonalistami w tej dynamicznej branży. W Nowym Roku życzę wszystkim, aby Wasza praca była przede wszystkim pasją!