Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na 18. edycję Kongresu PMI Poland Chapter, która odbędzie się w dniach 22-24 listopada w Warszawie. Tegoroczna edycja, pod hasłem przewodnim TRANSFORM | PROJECT | VALUE jest wyjątkowa, gdyż będzie to również czas świętowania 20-lecia działalności Project Management Institute w Polsce. Dlatego też chcemy pokazać przykłady projektów i przemian, które przetransformowały otaczający nas świat w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Szykujcie się na absolutną nowość

Pierwszy dzień Kongresu to wydarzenie, którego w Polsce jeszcze nie było. PMIthon, bo o tym mowa, to event na wzór programistycznych „hackatonów” przeznaczony dla project managerów. Razem we współpracy z kilkoma innymi organizacjami non-profit w Polsce, chcemy stworzyć przestrzeń warsztatową, gdzie w kilkuosobowych grupach (4-6 osób) podejmiecie się wyzwania stworzenia najlepszego rozwiązania dla trudnego problemu charakterystycznego dla codziennej pracy w organizacji pozarządowej.

Podobnie jak na hackatonie, u nas, w PMIthonie, finalne zadanie do wykonania również zostanie ogłoszone w dniu wydarzenia. Oczywiście będzie to zadanie konkursowe! Drużyny biorące udział w wydarzeniu będą rywalizowały ze sobą w celu stworzeniu najlepszego rozwiązania problemu dla partnerującego nam stowarzyszenia. Spośród wszystkich drużyn zostaną wybrane trzy najlepsze. Kiedy zostanie ogłoszony zwycięzca? O tym w dalszej części. 

Skorzystajcie z bogactwa tematyki prelekcji i warsztatów

Kolejne dwa dni Kongresu będą obfitowały w różnorodne prelekcje i warsztaty przeprowadzane zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Czwartek 23.11 to aż 14 prelekcji (6 w języku angielskim) i 8 warsztatów (2 prowadzone po angielsku). Podobnie będzie w piątek. Trzy z tych wystąpień zostaną przeprowadzone przez naszych głównych prelegentów. Tytuł jednej z prelekcji to: Mastering the Future: Unleashing Project Managers’ Potential through AI-Driven Excellence, a poprowadzi ją Marcus Glowasz. Marcus jest zaufanym doradcą i specjalistą w zakresie wykorzystywania danych i możliwości analitycznych w zarządzaniu projektami. Ma prawie 30-letnie doświadczenie zarówno w projektach technologicznych jak i tych opartych na danych. Udziela wsparcia liderom projektów oraz ich zespołom. Jest również autorem książki Leading Projects with Data

Druga główna prelekcja zaprowadzi nas do świata neuronauki. Carole Osterweil w swojej prelekcji How neuroscience changes your relationship to stress and builds your power skills pozwoli swoim słuchaczom zrozumieć, jak działa ludzki mózg i dzięki temu zyskać nowy wgląd w siebie, swoje projekty i podejmowanie decyzji w świecie charakteryzującym się stresem i chaosem. Podczas tego spotkania Carole wykorzysta materiały ze swojej książki Neuroscience for Project Success: Why People Behave as They Do. Carole jest autorką, doradczynią projektową i trenerką. Jej obecne zadania obejmują budowanie zdolności rządu Wielkiej Brytanii w zakresie zarządzania zmianami, projektami i programami na Uniwersytecie Cranfield. Pracowała również jako liderka projektów międzynarodowych, dyrektorka ds. transformacji i edukatorka.

Nasz trzeci główny prelegent to Jonathan Brill badacz AI, futurysta HP Global, doradca Secret Service oraz autor bestsellerów. W swojej prelekcji Rouge waves: Future-proof your business to profit from radical change, Jonathan pokaże swoim słuchaczom, dlaczego nie warto patrzeć, jak przyszłość po prostu się wydarza, a samemu ją  stworzyć. 

O tym, jak ważna jest komunikacja w swojej prelekcji Po naszemu, czyli po jakiemu? O komunikacji opowie swoim słuchaczom Maciej  Makselon – polonista, redaktor literacki, nauczyciel akademicki, dwukrotny mówca TEDx, popularyzator wiedzy o języku polskim. 

W świat cyberbezpieczeństwa wprowadzi nas swoim wystąpieniem Czy PM może zostać hackerem? I dlaczego warto? a nawet się opłaca! Lucy Szaszkiewicz. Jej prezentacja ma między innymi na celu przybliżenie najnowszych, fascynujących trendów z zakresu cyberhigieny. 

Wśród zagranicznych prelegentów znalazła się między innymi Laura Davidson. Laura ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i programami w zakresie wdrażania systemów ERP, bezpieczeństwa IT i telekomunikacji. Jest absolwentką PMI LIMC, a także byłą wolontariuszką PMI Global. Jej prelekcja będzie miała tytuł SROI (Social Return of Investement): Good for your project, good for the planet. 

Na temat Creating value through projects: from getting things done to leading change and driving transformation będzie mówił podczas swojej prelekcji niezwykły Bruno Morgante – inspirujący lider, doświadczony mentor, pasjonat rozwoju osobistego, który w fascynujący sposób urzeka publiczność swoją pewnością siebie i umiejętnością opowiadania historii. 

To tylko niektóre z wielu tematów prelekcji. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś inspirującego. Równie interesujące są tematy warsztatów. 

Maja Lose w swoim warsztacie Jak wdrażać kulturę proaktywności w zespole? pokaże, czym się różnią ludzie proaktywni od reaktywnych, jak budować postawę proaktywną w zespole oraz jakie są plusy i minusy (!) pracy w takiej kulturze. 

Świetna zabawa czeka Was z pewnością podczas warsztatu Dariusza Ciechana i Jerzego Stawickiego pt. Ster na cel: gra łącząca biznes i projekty. Zadaniem uczestników warsztatu będzie odniesienie sytuacji z gry do realiów ich organizacji, identyfikacja wzorców i antywzorców związanych ze spójnością celów i wyników z realizowanymi projektami. W efekcie wypracują oni rozwiązania organizacyjne i zarządcze, które będą mogli zastosować w swoim środowisku pracy. 

Czy wiesz, jak udzielać informacji zwrotnej (współ)pracownikom albo partnerom biznesowym? Ewa Chuda podczas swojego warsztatu Informacja zwrotna jako dialog zainspiruje uczestników do lepszej komunikacji w zespołach, aby informacja zwrotna stała się codziennym narzędziem komunikacji, a nie najtrudniejszą rzeczą do przeżycia. 

Ciekawą i ważną wiedzę będzie również można zdobyć podczas warsztatu Jarosława Łojewskiego Skuteczne radzenie sobie z błędami i porażkami w projektach. Błędy i porażki zdarzają się w każdym projekcie. Sztuka polega na tym, aby nie doprowadziły one do klęski całego przedsięwzięcia. Dzięki warsztatom uczestnicy poznają w praktyce, jak skutecznie rozwiązywać problemy w projektach na bazie doświadczeń innych osób oraz usystematyzowanego podejścia i prostych narzędzi, a wyniesione stąd doświadczenie będą mogli natychmiast wykorzystać w swoich organizacjach. 

Prawda, że zapowiada się ciekawie? A to tylko kilka z wielu tematów.

Uroczyste zwieńczenie Kongresu

Podczas drugiego wieczoru naszego Kongresu odbędzie się uroczysta gala. Będzie to czas pełen celebracji. To właśnie wtedy zostanie ogłoszona zwycięska drużyna PMIthonu, zostanie podsumowany Kongres oraz będzie świętowane 20-lecie PMI Poland Chapter. Na uczestników czeka świetna zabawa, a nieformalna atmosfera tego wydarzenia pozwoli się im zrelaksować oraz zacieśnić relacje.

Co zyskujesz kupując bilet?

W cenie biletu na Kongres dostajesz możliwość wzięcia udziału we wszystkich wybranych przez siebie prelekcjach i warsztatach, a także w PMIthonie. Uczestnicy Kongresu będą mogli również zjeść lunch i skorzystać z networkingu oraz wziąć udział w gali. Jesteś członkiem PMI PC? Masz jeszcze większe korzyści. Największą z nich jest specjalna zniżka na bilety, a także wstęp na specjalną, kameralną galę tylko dla członków PMI PC i specjalnych gości. Podczas Kongresu będzie można również skorzystać ze specjalnej oferty na PMBOK® Guide.

Ważne też jest miejsce

Tegoroczny Kongres odbędzie się w Airport Hotel Okęcie. To miejsce jest ekspresją współczesnego hotelarstwa poprzez połączenie najnowocześniejszych rozwiązań z sentymentem do domowego ciepła, gościnności, doskonałej kuchni i uważnej obsługi. Wygodną przestrzeń hotelową dopełnia strefa relaksu Wellness & Fitness oraz zróżnicowana gastronomia, w tym: stylowa Restauracja Polska, casualowa Restauracja Mirage, oryginalny Aviator Bar & Lounge oraz Czekolada Café – atelier deserów doskonałych i kawiarnia autorska. W takim miejscu czas poświęcony rozwojowi będzie jeszcze milej wspominany przez uczestników naszego największego w historii Kongresu PMI PC.

Więcej informacji o Kongresie oraz bilety na congress.pmi.org.pl